Načítavanie údajov ...

Prvá Kukučkova nominácia aj s Paulom, v závere kvalifikácie s omladeným kádrom

Nový tréner hádzanárov Slovenska Peter Kukučka zostavil káder na prvú akciu pod jeho vedením. Bude ňou záver II. fázy kvalifikácie majstrovstiev Európy mužov 2020 vo Švédsku, Rakúsku a Nórsku, na ktoré už Slováci nemajú šancu postúpiť a po štyroch doterajších prehrách sú navyše bez šance odpútať sa z poslednej 4. priečky v 7. skupine. Zverencov Kukučku, ktorý oficiálne od 1. júna nahradí v posledný aprílový deň odvolaného Dána Heineho Ernsta Jensena, čakajú dva zápasy proti favoritom skupiny. Najskôr 12. júna privítajú v Šali Maďarov a potom o štyri dni neskôr (16. 6.) sa predstavia v Petrohrade proti Rusom.

Nový kormidelník tímu SR nominoval 15-členný káder. Už vopred avizoval, že pri jeho tvorbe zohrá podstatnú úlohu zdravotný stav hráčov na konci sezóny. Podstatnou zmenou je návrat Teodora Paula do národného tímu. Brankár francúzskeho USAM Nimes Gard v úvode aktuálnej kvalifikácie opustil mužstvo SR po stretnutí v Maďarsku s tým, že si už nedokáže predstaviť spoluprácu s Jensenom. Na predchádzajúcom zraze po svojom návrate na Slovensko nebol ani Patrik Hruščák, ale pravá spojka košických Crows dostala opäť dôveru.

V aktuálnom výbere absentujú viacerí skúsení hráči ako napríklad Michal Shejbal, Tomáš Urban, Andrej Petro, Martin Slaninka, Jakub Mikita a naďalej chýbajú aj hádzanári Tatrana Prešov. Naopak, šancu dostanú mladí adepti na reprezentačný dres. Skupinu hráčov z nastupujúcej generácie zastupujú Boris Rešovský, Jakub Prokop či Tomáš Bogár. V národnom tíme sa po čase objavia aj Branislav Cigáň, Martin Briatka či Dávid Michalka.

Slovenská hádzanárska reprezentácia mužov sa na sústredení pred dvojicou kvalifikačných zápasov zíde vo štvrtok 6. júna večer v Galante.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie Slovenska na zápasy kvalifikácie ME 2020 proti Maďarsku v Šali (12. 6.) a proti Rusku v Petrohrade (16. 6.):
brankári: Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Michal Martin Konečný (HKM Šaľa)
pivoti: Dominik Kalafut (Cesson Rennes Métropole Handball/Fr.), Boris Rešovský (Fyllingen Bergen/Nór.), Šimon Macháč (MŠK Považská Bystrica),
krídla: Marek Kováčech (1. VfL Postupim/Nem.), Branislav Cigáň (HC Dukla Praha/ČR), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Dávid Michalka (MHK Piešťany)
spojky: Matej Mikita (Chartres Métropole Handball 28/Fr.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Prokop (ŠKP Bratislava), Tomáš Bogár (HC Sporta Hlohovec), Patrik Hruščák (Košice Crows)

Náhradníci:
brankár: Lukáš Gálik (HC Sporta Hlohovec)
krídla: Juraj Briatka (HK Agro Topoľčany), Tomáš Kysel (ŠKP Bratislava)
spojky: Michal Holdoš (HC Sporta Hlohovec), Marek Mikéci (ŠKP Bratislava), Tomáš Tschur (MHC Štart Nové Zámky)

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022