Načítavanie údajov ...

Prvá prehra lídra, Most neuspel na pôde Poruby

O prekvapenia v spoločnej slovensko-českej súťaži v hádzanej žien 2019/2020 nie je v ostatných dňoch núdza. Ďalšie sa zrodilo v stredajšej predohrávke 9. kola, v ktorom líder MOL ligy utrpel prvú prehru v aktuálnom ročníku. DHK Baník Most nepochodil na palubovke DHC Sokol Poruba, kde prehral tesne 25:26 (15:14). Zverenky slovenského trénera Dušana Daniša sa vďaka víťazstvu prepracovali na 2. priečku tabuľky o dva body za Mostom.
Vo vyrovnanom stretnutí sa družstvá striedali vo vedení. Domácim gólovo zabrala Eliška Desortová, ktorá sa postarala o takmer polovicu presných zásahov svojho tímu. Za hostky boli produktívne Slovenky – Alica Kostelná (8), Lucia Mikulčík (4), Katarína Kostelná (3).
„Pre diváka to bol veľmi kvalitný zápas, myslím si, že takýto sme v tomto roku ešte doma neodohrali. Prezentovali sme sa dobrou hrou v obrane, na čom sme stavali a tiež aj kvalitným výkonom brankárky Mučkovej. V prvom polčase sme urobili množstvo technických chýb, v druhom sme začali hrať taktickejšie, zrelšie, podržali sme loptu a vypracovali sme si šance. Dievčatá si za predvedený výkon zaslúžili víťazstvo,“ citoval web ČSH kouča Poruby D. Daniša.
Výsledok stredajšieho predohrávaného stretnutia 9. kola MOL ligy hádzanárok 2019/2020:
DHC Sokol Poruba – DHK Baník Most 26:25 (14:15)
Najviac gólov: Desortová 11/2 – A. Kostelná 8/4, 172 divákov
Autor: SITA, Foto: Házená Poruba Facebook

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022