Prvé body pre Tatran v EL, v Prešove zdolal Sporting Lisabon

Hádzanári Tatrana Prešov získali v utorok svoje prvé body v Európskej lige mužov 2020/2021 a stále majú šancu na účasť vo vyraďovacej časti. Teoretickú nádej na postup do osemfinále si udržali, keď vo svojej Tatran handball aréne zdolali v 8. kole B-skupiny Sporting CP Lisabon 24:21 (12:13). Portugalskému tímu odplatili prehru spred 9 dní (21:27). Zverenci trénera Slavka Golužu uzatvárajú poradie „béčka“ s dvoma bodmi na konte, Sporting je štvrtý so šiestimi bodmi. Prešovčania v piatok 19. februára zmažú svoj posledný rest z jesene, keď sa od 18.45 h predstavia v dohrávke 3. kola na palubovke rumunského C.S. Dinamo Bukurešť, ktorý je v tabuľke piaty s troma bodmi.

Výsledky utorkových zápasov 8. kola B-skupiny Európskej ligy mužov 2020/2021:

C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.) – IFK Kristianstad (Švéd.) 28:29 (14:12)
Füchse Berlín (Nem.) – USAM Nimes Gard (Fr.) 34:34 (16:17)

Tatran Prešov (SR) – Sporting CP Lisabon (Portug.) 24:21 (12:13)
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti – Rábek 3, Santos 4, Pacheco 1, Fech, Rečičár 1, Hozman, Michalka 1, Grzentič 4, Caballero Hernández 6/4, Džaballah 4, Carapkin
Najviac gólov za Sporting: Veitia Valdez 5, Rocha a Schöngarth po 4, Djukič 4/2
Pok. hody: 4/4 – 3/2, vylúčení: 2 – 2, rozhodovali: Andorka a Hucker (obaja Maď.)

Favorizovaní hostia si už v prvej štvrťhodine vypracovali päťgólový náskok (9:4), ale domáci aj zásluhou zákrokov brankára Colodetiho sa začali doťahovať a v 22. min znížili na 7:9. Rábek v 28. min strelil kontaktný gól na 9:10 a o minútu neskôr Cabalalero Hernádez z pokutového hodu vyrovnal na 11:11. Remízový stav svietil na ukazovateli skóre aj tesne pred prestávkou, ale hráči Sportingu ešte stihli pred uplynutím prvej tridsaťminútovky nakloniť priebežný výsledok na svoju stranu.
Vyrovnaný priebeh pokračoval aj po zmene strán. Lisabončania v 40. min síce odskočili na 17:15, ale o štyri minúty neskôr bol stav opäť nerozhodný (18:18). V 49. min sa Prešovčania dostali prvýkrát do vedenia, keď Caballero Hernández skóroval z pokutového hodu (19:18). Potom aj vďaka Colodetimu „prežili“ oslabenie bez ujmy. Vzápätí Pacheco podstrelom upravil na 22:20, Džaballah dvakrát poistil vedenie (24:20) a prvé víťazstvo Tatrana v EL bolo na svete.