Načítavanie údajov ...

Prvé víťazstvo Kancelovho Balatonfüredu, Baláž s AEK Atény do štvrťfinálovej odvety so 4-gólovým mankom

Slováci vo víkendových zápasoch európskych pohárových súťaží v hádzanej 2018/209

Vyzývací pohár (Challenge Cup) v hádzanej mužov 2018/2019 mal počas víkendu na programe prvé zápasy štvrťfinále. V hre bol aj slovenský reprezentant Maroš Baláž. Jeho grécky klub AEK Atény prehral v Stavropole s miestnym tímom Dinamo-Victor 21:25 (13:13). Ľavoruký slovenský hráč skóroval štyrikrát a raz bol vylúčený na 2 minúty, len dvaja jeho spoluhráči dosiahli viac presných zásahov. Aténčania, ktorí obhajujú lanskú finálovú účasť vo Vyzývacom pohári, sa pokúsia zlikvidovať štvorgólové manko v odvete. Pred svojimi fanúšikmi ju odohrajú v sobotu 30. marca.

Úspešnejší z dvojice AEK – Dinamo-Victor sa v semifinále stretne s postupujúcim z dua AM Madeira Andebol SAD (Portug.) – Dicken (Fín.). Prvý zápas sa skončil 28:27 (15:9) pre hádzanárov Madeiry.

Družstvo Balatonfüredi KSE, ktorého dres si oblieka ďalší z reprezentantov SR Otto Kancel, sa dočkalo prvého úspešného výsledku v skupinovej fáze Pohára EHF v hádzanej mužov 2018/2019. Maďarský tím pred svojimi fanúšikmi zdolal španielsky klub BM Logroňo La Rioja tesne 35:34 (15:16) a živí nádej aspoň na 3. priečku v A-skupine, z ktorej však už určite nepostúpi do štvrťfinále druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských klubov. Kancelovo meno tentoraz nefigurovalo v zápise o stretnutí.

Autor: SITA, Foto: aek-handball.gr

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022