Načítavanie údajov ...

Prvé víťazstvo Metalurgu v SEHA League, v Skopje zdolal Tatran

Prekvapenie na úkor hádzanárov Tatrana Prešov sa zrodilo v sobotu v rámci 8. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“. Macedónsky RK Metalurg Skopje zdolal na svojej palubovke slovenského majstra v rámci 7. kola 30:28 (15:11) a pripísal si na konto prvý triumf v aktuálnej edícii súťaže, ktorým zároveň odplatil svojmu súperovi septembrovú prehru 24:29 zo vzájomného súboja v Lige majstrov.
Metalurg pripravil víťaznú rozlúčku svojej opore Halilovi Jaganjacovi (prestupuje do Nexe Našice, pozn.). Hostia sa spamätali z nevydareného úvodu a z 0:3 vyrovnali na 3:3, ale aj v ďalšom priebehu vyhrávali len domáci – 9:4 v 16. min. Šarišanom sa nedarilo zmazať manko, v 39. min síce M. Straňovský znížil na 16:18. Skopjania však kontrolovali vývoj, až v poslednej minúte Tatran opäť znížil na dvojgólový rozdiel. Najlepším strelcom v prešovskom drese bol krídelník Tomáš Číp, autor 8 presných zásahov.

„Bez ohľadu na to, že zažívame určitú krízu, keďže nám chýbajú zranení hráči a nemáme potrebnú rotáciu, sme vstúpili do zápasu katastrofálne. Spravili sme štyri – päť technických chýb. Metalurg vyhral zaslúžene, jeho hráči ukázali charakter, vôľu a chcenie brániť, ako aj fanatickú bojovnosť. Opäť sa ukázalo, ako nám chýba Dominik Krok, Lukáš Urban, ale aj Leon Vučko na pivote. Bolo to veľmi cítiť. Apelujem na niektorých, ktorí sa musia zamyslieť nad tým, čo to znamená obliekať si dres Tatrana.“ vyjadril sa kouč Tatrana Slavko Goluža.

Jeho zverenci majú po siedmich vystúpeniach bilanciu štyri výhry – tri prehry (dve jednogólové, jednu dvojgólovú) a v tabuľke sú so ziskom 12 bodov na 4. mieste. Ďalšie stretnutie odohrajú v stredu 7. novembra v rámci 8. kola na palubovke srbského RK Železničar Niš.

Výsledok – sobota – SEHA Gazprom League 2018/2019 – 7. kolo:
RK Metalurg Skopje (Maced.) – Tatran Prešov (SR) 30:28 (15:11)
Najviac gólov: Tokič 9, Jaganjac 6, Dodič 4/4 – Číp 8, Lapajne 7, M. Straňovský 5/3
Pok. hody: 5/4 – 3/3, vylúčení: 1 – 3

Please accept YouTube cookies to play this video. By accepting you will be accessing content from YouTube, a service provided by an external third party.

YouTube privacy policy

If you accept this notice, your choice will be saved and the page will refresh.

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022