Načítavanie údajov ...

Prvé víťazstvo Rebičovej v Lige majstrov, výprask Mosta od obhajcu

Do 2. kola zápasov v skupinovej fáze Ligy majstrov v hádzanej žien 2019/2020 musela čakať slovenská reprezentantka Marianna Rebičová na svoje prvé víťazstvo v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži klubov. Jej RK Krim Mercator Ľubľana odčinil nevydarený vstup – prehru s DHK Baník Most 29:31 – a počas uplynulého víkendu získal dva body na palubovke švédskeho IK Sävehof. Rebičová k víťazstvu 25:21 (13:10) prispela štyrmi gólmi, vďaka čomu bola spolu s ďalšími troma spoluhráčkami druhou najlepšou strelkyňou slovinského tímu.

Naopak, DHK Baník Most po víťaznej premiére v Lige majstrov utrpel debakel. Stalo sa tak v prvom domácom vystúpení úradujúceho českého šampióna. To absolvoval v Rocknet Arene v Chomutove, kde pred návštevou 2784 divákov privítal Györi Audi ETO KC. Maďarský obhajca prvenstva v prestížnej súťaži uštedril zverenkám trénera Jiřího Tancoša trpkú porážku, keď vyhral 46:21 (23:13). Opäť boli pri tom aj tri Slovenky v službách „čiernych anjelov“. Ľavá spojka Alica Kostelná sa proti najlepšiemu tímu sveta presadila trikrát, krídelníčka Lucia Mikulčík dvakrát a stredná spojka Katarína Kostelná vyšla gólovo naprázdno.

V B-skupine Ligy majstrov je po dvoch zápasoch bez prehry ruský Rostov nad Donom, v ktorom zastáva funkciu asistenta trénera Tomáš Hlavatý. Tentoraz uhral nerozhodný výsledok 23:23 (14:13) na pôde CSM Bukurešť, rumunského víťaza súťaže 2015/2016.

Autor: SITA, Foto: DHK Baník Most „Černí andělé“

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022