Načítavanie údajov ...

Prvý Afričan v Tatrane, od novej sezóny v prešovskom drese Tunisan Jaballah

Hádzanársky šampión SR Tatran Prešov predstavil v utorok ďalšiu novú akvizíciu. Je ňou skúsený 30-ročný pivot Jihed Jaballah z Tuniska, ktorý prichádza do centra Šariša zo švédskeho Kristianstadu.
„Mám stále tie najvyššie ciele. Chcem bojovať o trofeje a v každej súťaži ísť čo najďalej. Pre mňa nebolo ťažké rozhodnúť sa pre Tatran, teda pre mužstvo, ktoré v každej sezóne bojuje s európskymi mužstvami. A to je presne to, čo chcem,“ uviedol k svojim očakávaniam Jaballah, ktorý pred pôsobením v Škandinávii hrával najskôr v domácom tuniskom tíme ESS Sportive Sousse a potom v tureckom družstve Selka Eskisehir. Vo Švédsku pôsobil tento robustný 204-centimetrov vysoký a 112 kilogramov vážiaci pivot jeden ročník. S Tatranom podpísal zmluvu na jednu sezónu s opciou na ďalší ročník. K tímu Tatrana sa pripojí počas letnej prípravy.
„Aj ďalšia sezóna bude z pohľadu Tatrana európska, či už účinkovaním v SEHA lige alebo v súťažiach EHF, preto bolo našim cieľom priviesť skúseného pivota. Jihed ako tuniský reprezentant to spĺňa. Za svoju krajinu odohral bezmála sto zápasov, a to aj na majstrovstvách Afriky či na majstrovstvách sveta,“ uviedol v súvislosti s príchodom nového pivota generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.
Jaballah sa v januári na africkom šampionáte v domácom prostredí, kde získal ocenenie pre najlepšieho pivota turnaja a zároveň patril medzi lídrov reprezentácie Tuniska, ktoré vo finále podľahlo Egyptu.“Je to silový typ hádzanára, známy veľkým nasadením a bojovnosťou. Očakávame, že obrane a útoku dodá väčšiu a agresívnejšiu dimenziu,“ dodal Benický.
Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.kristianstadsbladet.se/sport/fart-och-spelgladje-i-ifk-publiken-har-lidit-med-oss/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022