Načítavanie údajov ...

Rebičová prestúpila z Iuventy do maďarskej Kisvárdy

Do jednej z najlepších ligových súťaží v Európe prestúpili v krátkom čase dve slovenské hádzanárske reprezentantky. Po brankárke Lucii Gubikovej z ŠŠK Prešov, ktorá získala angažmán v družstve Eu-Fire Mosonmagyaróvár KC, zamierila do Maďarska aj Marianna Rebičová. Dvadsaťštyriročná spojka v stredu po dlhších rokovaniach spečatila podpisom zmluvy na jeden rok svoj prestup z Iuventy Michalovce do prvoligového klubu KKC Kisvárda (Kisvárda Master Good SE). V ňom majú aj nedávnu skúsenosť so Slovenkou. Niekdajšia spoluhráčka Rebičovej z Iuventy i reprezentácie Julia Kučerová si obliekala dres Kisvárdy v sezóne 2016/2017.

Pre Rebičovú je to prvá zmena dresu v kariére. „Myslím si, že obrovský progres, ktorý zažíva v poslednom období klub z Kisvárdy, mi výrazne pomôže a stanem sa jednou z jeho opôr. Klub je vysoko profesionálny, podmienky sú skutočne výborné, takže už sa teším na začiatok prípravy,“ prezradila na adresu svojho nového pôsobiska Marianna Rebičová, ktorá si v závere augusta zahrá na turnaji v rumunskom Baia Mare aj proti svojmu materskému klubu z Michaloviec.

Čiernohorský tréner Kisvárdy Vlatko Djonovič sa rozhodoval medzi viacerými zvučnými európskymi menami, ale napokon si vybral fyzicky dobre stavanú rodáčku z Michaloviec. Tá sa stane už ôsmou letnou posilou siedmeho tímu uplynulého ročníka najvyššej maďarskej súťaže (NB I).

„Som veľmi rád, že sa tento prestup podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Mariannu malo v hľadáčiku viacero klubov z Maďarska, Rumunska, Nórska, Španielska i Nemecka, ale niekde sa pod neuzavretie dohody podpísala horšia finančná situácia v kluboch, inde zasa fakt, že Marianna si v Iuvente nezahrala v minulom ročníku európske poháre,“ poznamenal k transferu hráčsky agent Jaroslav Bovan.

V priebehu krátkeho času ide po krídelníčke Márii Holešovej, ktorá zamierila do chorvátskej Podravky Koprivnica, už o druhý zaujímavý prestup slovenskej hádzanárky z dielne agentúry Sport Media Group. „O slovenské hráčky síce nie je v zahraničí obrovský záujem, ale postupne sa nám darí posúvať ich do perspektívnych klubov. Snažíme sa krotiť emócie z podstatného nárastu podmienok oproti slovenským, ale u Marianny je aj obrovská túžba dokázať ešte viac. Verím, že svojou húževnatosťou a kvalitou sa stane vzorom pre ďalšie nasledovníčky. Iba takto asi bude možné vybudovať silnú slovenskú reprezentáciu,“ dodal Jaroslav Bovan z agentúry Sport Media Group.

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022