Načítavanie údajov ...

Rebičová sa teší na Ligu majstrov, od novej sezóny v RK Krim Ľubľana

Slovenská hádzanárska reprezentantka Marianna Rebičová bude od novej sezóny hráčkou RK Krim Ľubľana, 23-násobného majstra Slovinska. Dvadsaťpäťročná odchovankyňa Iuventy Michalovce podpísala s pravidelným účastníkom Ligy majstrov zmluvu na dva roky a po sezóne strávenej v maďarskom KKC Kisvárda sa teda bude sťahovať južnejšie v rámci Európy.

Krim Mercator Ľubľana účinkuje v Lige majstrov nepretržite od roku 1995, je jej dvojnásobným víťazom (2001, 2003) a trikrát neuspel vo finále (1999, 2004 a 2006). Keďže je vysoko pravdepodobné, že v máji získa ďalší titul majstra Slovinska a účasť v skupinovej fáze bude mať teda istú, slovenská reprezentantka si zahrá v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži. „Hrať Ligu majstrov bol odjakživa môj sen a som rada, že sa mi to v nasledujúcej sezóne splní,“ prezradila Marianna Rebičová, ktorá momentálne ešte oblieka dres maďarskej Kisvárdy, ale po vlaňajšom prestupe z michalovskej Iuventy ju čaká opäť zmena pôsobiska. „Mala som viacero možností, jednou z nich bolo aj zotrvanie v Maďarsku. Takisto bol veľmi vážny záujem z Ruska, ale napokon som sa rozhodla uprednostniť Ľubľanu,“ dodala 25-ročná spojka Rebičová, ktorá druhýkrát v kariére mení klub.

Hráčsky agent Jaroslav Bovan z agentúry Sport Media Group mal v prestupovom rozhodnutí jasno: „Transfer Marianny Rebičovej do klubu s istou účasťou v budúcom ročníku Ligy majstrov je pre ňu novou výzvou. Je pravdou, že ponúk bolo viacero, zaujímavá bola predovšetkým z ruskej ligy z Astrachanočky Astrachán, ale napokon zavážila športová stránka účasti v prestížnej súťaži. Za agentúru musím povedať, že sme veľmi radi, že sa nám darí vytvárať príležitosti pre slovenské i české hráčky v špičkových súťažiach. Dievčatá ako Marianna sa chopia šance a ja verím, že to bude na prospech jej, klubu, ale aj slovenskej reprezentácie,“ uzavrel Jaroslav Bovan.

Autor: SITA, Foto: rkkrim.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022