Načítavanie údajov ...

Rebičovej návrat do zostavy ozdobený štyrmi gólmi proti obhajcovi, jedna jej delovka medzi Top 5 gólmi kola

Slovenská hádzanárska reprezentantka Marianna Rebičová okúsila, ako chutí konfrontácia s najlepším súčasným klubovým tímom na starom kontinente. V drese RK Krim Mercator Ľubľana nastúpila v Lige majstrov žien 2019/2020 proti Györi Audi ETO KC. Dvadsaťšesťročná Michalovčanka sa súpera zvučného mena nezľakla a nastrieľala mu štyri góly, vďaka čomu bola druhou najlepšou strelkyňou svojho slovinského tímu. Ten pred dvoma týždňami – v zostave bez Rebičovej – utrpel od Györu dvanásťgólový debakel 21:33, ale tentoraz to bol aj zásluhou slovenskej ľavej spojky vyrovnanejší duel.

Favorit vyhral na svojej palubovke iba 31:26, pričom polčas sa skončil nerozhodne 13:13. Rebičová strelila úvodný gól Krimu po zmene strán, ktorým na začiatku 33. min vyrovnala pri hre v oslabení na 14:14, nekompromisnou delovkou z vyše desiatich metrov. Lopta z jej pravačky skončila v hornom rohu györskej bránky. Slovenka si za svoju utešenú strelu vyslúžila zaradenie medzi Top 5 gólov víkendového 4. kola základnej skupinovej fázy ženskej LM. Marianna Rebičová má na konte v LM 2019/2020 zatiaľ deväť gólov, ktoré dosiahla v troch vystúpeniach. Raz skórovala proti Mostu a štyri góly pridala aj proti Sävehofu.

Maďarský klub z Györu je už istým víťazom D-skupiny. Boj o ďalšie postupové priečky bude ešte zaujímavý. Okrem Ľubľany sa do neho zapoja aj švédsky IK Sävehof a český DHK Baník Most. Odvetný súboj týchto dvoch družstiev sa skončil víťazstvom Sävehofu 24:19 (12:8), ktorý sa bodovo dotiahol na Most. V drese hostiek z DHK Baník sa troma gólmi prezentovala Slovenka Katarína Kostelná, dva presné zásahy pridala jej krajanka Lucia Mikulčík. Alica Kostelná si tentoraz pripísala na konto len dve dvojminútové vylúčenia.

Rostov nad Donom so slovenským asistentom trénera Tomášom Hlavatým na lavičke sa revanšoval dánskemu družstvu Team Esbjerg, ktorému prehru 26:31 odplatil aj s úrokmi a zdolal ho 34:26 (16:13). Rostov sa v tabuľke B-skupiny vrátil na druhú postupovú pozíciu.

Autor: SITA, Facebook RK Krim Mercator

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022