Načítavanie údajov ...

Rebičovej operácia dopadla úspešne, už má za sebou aj rehabilitáciu

Reprezentačná spojka ešte nepozná meno svojho nového klubu

Júnový zraz hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska, ktorý sa uskutočnil vo Vysokých Tatrách a bol prvou spoločnou akciou národného tímu po pandémii koronavírusu, bol bez Marianny Rebičovej. Pre tú sa uplynulý ročník, v ktorom si obliekala dres slovinského tímu RK Krim Mercator Ľubľana, skončil predčasne, ale nie pre COVID-19. Dôvodom boli zdravotné problémy.

„Áno, je to pravda. Mala som problém na pravej päte, kde som mala výrastok i zápal. Sužovali ma bolesti, ktoré som pociťovali už pri obyčajnej chôdzi, takže nič iné nepripadalo do úvahy len jeho odstránenie,“ prezradila onedlho 27-ročná spojka. Vyriešenie zdravotných ťažkostí s pätou sa neplánovane oddialilo. „Na operáciu som mala ísť už v apríli, ale pre COVID-19 sa to preložilo až na 2. júna. Chirurgickému zákroku som sa podrobila v Sportclinic v Bratislave. Operácia dopadla dobre.“

Väčšina klubov je už v letnej príprave. Aj návrat na palubovky v podaní michalovskej rodáčky je už bližšie, ale ešte si musí počkať niekoľko týždňov. „Nedávno som ukončila rehabilitáciu. Až v auguste môžem začať klusať, v plnej záťaži by som mohla byť od septembra,“ povedala Rebičová, ktorá už v marci prezradila, že v Krime, s ktorým si zahrala aj v ženskej Lige majstrov, nebude pokračovať. „Zatiaľ ešte neviem, koho dres si oblečiem v nadchádzajúcej sezóne. Uvidíme,“ skonštatovala na margo svojho budúceho pôsobiska hádzanárka, ktorá okrem michalovskej Iuventy hrávala aj v Maďarsku za Kisvárdu.

Rebičová patrí do kádra reprezentačného kouča Pavla Streichera, ktorého zverenky budú v I. fáze kvalifikácie MS 2021 čeliť súperkám z Ukrajiny, Izraela a Luxemburska. „Žreb tejto časti kvalifikácie je podľa mňa fajn. Myslím si, že sa znova pobijeme o prvenstvo s Ukrajinkami,“ dodala „Mery“ k zloženiu kvalifikačnej skupiny.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022