Načítavanie údajov ...

Réka Bíziková je rada, že okúsila Pohár EHF, ale mrzí ju neúčasť vo štvrťfinále i predčasný koniec sezóny

Šikovná krídelníčka bude mať od nasledujúcej sezóny nový klub

 

Jednou zo slovenských hádzanárok, ktoré mali možnosť v sezóne 2019/2020 účinkovať v európskych pohárových súťažiach, bola Réka Bíziková. Dvadsaťosemročná ľavá krídelníčka siahala s maďarským Érdom po postupe medzi osem najlepších tímov v Pohári EHF žien, k čomu prispela dovedna 7 gólmi. V lige mala v 18 odohraných stretnutiach na konte 43 presných zásahov. Odchovankyňa hádzanej v Nesvadoch v rozhovore pre slovakhandball.sk prezradila, že po predčasnom konci sezóny v Maďarsku ich viac v érdskom drese nepridá.

 

Máte za sebou prvú sezónu v Érde, do ktorého ste prišli po 4 rokoch v Mosonmagyaróvári. Boli ste spokojná v novom pôsobisku, kde ste si okrem maďarskej ligy zahrali aj v Pohári EHF?

Veľmi som si chcela vyskúšať Pohár EHF a zahrať si v tejto súťaži, takže som šťastná, že sa mi to podarilo aj vďaka môjmu prestupu do Érdu. Na druhej strane nie som veľmi spokojná, keďže sme nemohli normálne dokončiť sezónu. Pokiaľ ide o družstvo, tak baby v ňom boli skutočne super.

 

V Pohári EHF ste boli blízko k postupu do štvrťfinále. Zavládlo v klube veľké sklamanie, že sa to nepodarilo?

Áno, je to veľká škoda. Bohužiaľ, chýbal nám len kúsok. V rozhodujúcom dueli s rumunským CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud sme remizovali doma 24:24. Keby sme dali o gól viac, tak postúpime my a nie náš súper. Aj taká je niekedy hádzaná, nie vždy sa to podarí.

 

V zákulisí sa hovorilo, že by ste sa mohli objaviť v druhej polovici sezóny v drese dunajskostredského nováčika. Existovala reálne takáto možnosť?

Nie. S Érdom som podpísala dvojročnú zmluvu. Priznám sa, počujem to prvýkrát.

 

Kde budete hrať v nasledujúcej sezóne? Budete pokračovať v Érde?

Moje súčasné družstvo sa prakticky rozpadne. Zo súčasného kádra v ňom okrem troch junioriek nikto nezostane. Kam povedú moje kroky, to prezradím až vtedy, keď budem mať podpísanú zmluvu s novým klubom.

 

Čo vravíte na výkony vašej sestry Boglárky v drese Dunajskej Stredy, ktorú ťahala predovšetkým s Monikou Rajnohovou?

V tejto sezóne hrala Bogi super, z čoho som bola veľmi šťastná. Videla som pár zápasov Dunajskej Stredy a je to pravda, práve ony dve ťahali celé družstvo.

 

Kým neprišlo k prerušeniu sezóny, bola najlepšou strelkyňou MOL ligy s 188 gólmi. Mohla by podľa vás dostať príležitosť aj v drese reprezentácie?

Áno, jednoznačne by mohla. Podľa mňa Boglárka patrí do reprezentácie. Keď má niekto takú streleckú štatistiku a takú dobrú formu, tak by si zaslúžil dostať šancu aj v národnom tíme, ale uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Mala veľké problémy s prstom. Teraz je už po operácii a dúfam, že bude čo najrýchlejšie fit a späť na palubovke.

 

So sestrou ste spolu pôsobili v Slovane Duslo Šaľa. Chceli by ste s ňou ešte niekedy zahrať v jednom družstve?

Určite áno, veľmi rada. Mne sa hrá s Bogi veľmi dobre.

 

Ako sa vám hrá v reprezentácii SR pod vedením Pavla Streichera?

Zatiaľ dobre. Za Streichera i jeho predchodcu Jána Packu sa mi darilo, čo súvisí s tým, že keď mi tréner verí, tak sa snažím za dôveru odvďačiť výkonmi na ihrisku.

 

Vy ste už mali príležitosť zahrať si na ME 2014. Môže sa aj súčasnému družstvu podariť prebojovať na vrcholné podujatie ako sú MS či ME?

Nesmierne po tom túžim a verím, že sa nám to podarí. Aj ostatné dievčatá z reprezentácie sú v tomto smere veľmi pozitívne a urobíme všetko pre to, aby sme sa dočkali postupu.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022