REPRE JUNIORI: Na záver prehra s Lotyšskom, Slováci vo Varne na 6. mieste

Juniori Slovenska obsadili na turnaji majstrovstiev EHF hráčov do 20 rokov v bulharskej Varne konečnú 6. priečku. Zverenci trénerskej dvojice Ján Kolesár – Tomáš Straňovský na záver svojho účinkovania podľahli v nedeľu v zápase o 5. miesto rovesníkom z Lotyšska 37:39 (19:20). Miestenku do elitnej kategórie, ktorej účastníci majú možnosť štartovať na ME, si vybojuje len víťaz turnaja. Vo finále sa stretnú Česko a Rakúsko.

Výsledky – majstrovstvá EHF – I. turnaj (Varna/Bulh.) – o 5. miesto – nedeľa:
Slovensko – Lotyšsko 37:39 (19:20)
Zostava a góly SR: Bako, Sopka – Plšek, Kimák-Fejko 3, Dudík 1, Kolenič 4, Zorvan, Serbin 1, Dévai 1, T. Smetánka 10, J. Kravčák 8, Hrubý 6, A. Lukačín, Kovács 3, Rendek, Illés
pok. hody: 2/1 – 5/3, vylúčení: 5 – 5, rozhodovali: Klompers a Stobbe (obaja Hol.)

Lepšie začali Slováci, na začiatku 4. min vyhrávali 5:2 a v úvodnej štvrťhodine si vedenie udržiavali. Lotyši naklonili skóre na svoju stranu v 20. min (15:14). Hoci o chvíľu neskôr vyhrávali už 17:14, štvorgólová slovenská šnúra priniesla obrat na 19:18. Ešte do prestávky však lotyšskí hráči strelili dva góly. Podobný priebeh pokračoval aj po zmene strán. Lotyši získali trojgólový náskok a Kolesárovi zverenci sa stále doťahovali. Kravčák ich v 54. min poslal do vedenia (34:33), no päť gólov za sebou v slovenskej sieti (34:38) definitívne rozhodlo o osude duelu.

Hlas:
Ján Kolesár (tréner juniorov SR): „Zápas sme si prehrali obranou. Najmä v prvom polčase chýbal z našej strany lepší návrat do obrany. Nedokázali sme zachytávať útoky Lotyšov a dostali sme asi 15 gólov z druhej vlny. V závere, keď sme sa dostali do vedenia, sme vzápätí stratili dve lopty a súper nás potrestal gólmi. Škoda, lebo sme mohli zvýšiť nájsť náskok a rozhodnúť.“