Načítavanie údajov ...

Repre juniori: Napriek zraneniam odhodlaní zabojovať o postup

Po juniorkách čaká letný šampionát aj juniorov. Reprezentácia hráčov do 20 rokov bude od soboty účinkovať na majstrovstvách EHF (nižšia kategória). Tie sú určené pre tímy, ktoré sa nedostali na ME. Družstvo pod trénerskou taktovkou dvojice Ján Kolesár – Tomáš Straňovský sa od 1. do 10. júla predstaví v bulharskej Varne, kde sa pokúsi vybojovať postup do elitnej kategórie medzi najlepšiu šestnástku. Súpermi Slovákov v B-skupine I. turnaja budú rovesníci z Rakúska, Holandska, Turecka a Gruzínska. V A-skupine sa predstaví Česko, Lotyšsko, Fínsko a Bulharsko, pre dištanc neštartuje Rusko. Iba víťaz turnaja si zaistí postup.

„Ideme sa pobiť o postup, hoci si uvedomujeme, že to nebude jednoduché. V skupine nás čakajú zaujímaví súperi. Gruzínsko a Turecko netreba podceňovať, Holandsko a Rakúsko majú kvalitu, keď sa pozrieme na ich mužské národné tímy. Každý duel je však iný a pôjdeme postupne,“ triezvo sa vyjadril k ambíciám tréner SR „20“ Ján Kolesár, ktorý so svojimi zverencami absolvoval sústredenie v Púchove a nedávno v júni aj v Nových Zámkoch, kde si jeho zverenci dvakrát zmerali sily s Izraelčanmi. „Toto družstvo už bolo spolu aj v minulosti. Ťažko sa hľadá priestor na spoločnú prípravu, ale tie stretnutia s Izraelom boli dobré, súper mal kvalitu.“

Juniori sa sa od pondelka pripravujú v Bratislave, ale tréneri mali plnú hlavu starostí so zostavením kádra. „Teraz nám vypadol krídelník Marco Antl, ktorý má problém s ramenom. Je to pre nás veľká strata. Na pravom krídle nebude k dispozícii Dávid Mišových, ktorý uprednostnil klubové povinnosti, keďže prestupuje do klubu II. bundesligy. K dispozícii nemáme ani ľaváka na pravú spojku Braňa Kvaššaya či Adama Antolíka, ktorých tiež vyradili zranenia,“ vymenoval absencie Kolesár.

V kádri je však aj hráč mužskej reprezentácie SR, tvorca hry Tomáš Smetánka, ktorý si v januári zahral na ME 2022. „Okrem neho sú tam aj ďalší hráči, čo už majú niečo za sebou – Kravčák, Kimák-Fejko, Dévai. Partia je dobrá. Verím, že sa tímový duch patrične ukáže aj na palubovke,“ zaželal si pred piatkovým odchodom do bulharského dejiska kormidelník juniorov.

Nominácia juniorov Slovenska na majstrovstvá EHF hráčov do 20 rokov v bulharskej Varne (1. – 10. júla 2022):
brankári: Christopher Bako (MHC Štart Nové Zámky), Stanislav Sopka (HKM Šaľa)
pivoti: Marián Plšek (MŠK Považská Bystrica), Peter Kimák-Fejko (Tatran Prešov), Daniel Dudík (ŠKP Bratislava)
krídelníci: Jakub Kolenič (ŠKP Bratislava), Alex Zorvan, Stanislav Serbin (obaj ŠK Zemplín Trebišov), Tomáš Dévai (MHC Štart Nové Zámky)
spojky: Tomáš Smetánka (Viveros Herol BM Nava/Šp.), Jakub Kravčák, Imrich Hrubý (obaja Tatran Prešov), Adam Lukačín (HKM Šaľa), Samuel Kovács (Záhoráci Stupava/Malacky), Dalibor Rendek (HK Kúpele Bojnice), Patrik Illés (MHC Štart Nové Zámky)

Zloženie skupín na šampionátoch EHF kategórie hráčov do 20 rokov (štartujú na nich tímy, ktoré sa nedostali na ME):

Bulharsko (Varna, 1. – 10. 7. a 16. – 24. 7.):
I. turnaj
A-skupina: Česko, Lotyšsko, Fínsko, Bulharsko
B-skupina: Rakúsko, Holandsko, Slovensko, Turecko, Gruzínsko

II. turnaj
A-skupina: Izrael, Litva, Grécko, Luxembursko, Veľká Británia
B-skupina: Severné Macedónsko, Švajčiarsko, Rumunsko, Ukrajina, Kosovo

Program zápasov juniorov SR:
sobota 2. júla: Slovensko – Gruzínsko
pondelok 4. júla: Holandsko – Slovensko
streda 6. júla: Slovensko – Rakúsko
štvrtok 7. júla: Slovensko – Turecko

Autor: slovakhandall.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022