Načítavanie údajov ...

Repre juniori: Postup vo Varne privysoko, Kravčák so Smetánkom na všetko nestačili

Juniorom Slovenska sa v bulharskej Varne nepodarilo na majstrovstvách EHF hráčov do 20 rokov vybojovať návrat do elitnej kategórie. V konkurencii 9 tímov skončili na 6. mieste, pričom postúpil iba víťaz, ktorým bolo Česko. Slováci vyhrali tri zápasy (Gruzínsko 38:34, Turecko 39:31, Bulharsko 32:31) a v troch ťahali za kratší koniec (Holandsko 31:32, Rakúsko 29:36, Lotyšsko 37:39).

„Išli sme sem s odhodlaním pokúsiť sa zabojovať o postup, ale aj naši konkurenti boli na úrovni. Z hernej stránky boli tímy pred nami lepšie. Pre nás to bolo dosť ťažké, keďže nám ešte pred turnajom vypadli z rôznych príčin piati hráči – Antl, Mišových, Surňák, Kvaššay a Antolík. Turnaj ukázal, že náš káder nemal až takú silu, ako sme si mysleli. Výpadok hráčov bolo cítiť, určite by boli prínosom a s nimi by vzrástla naša sila. Optimálne to nebolo ani v príprave. Ukázalo sa, že čo stačí v doraste, tak na tejto úrovni je málo, a to sa bavíme o ´béčkovom´ šampionáte. Máme určitú kvalitu, ale napríklad finalisti turnaja Česi a Rakúšania ju majú vyššiu,“ priznal tréner juniorov SR Ján Kolesár.

Jeho zverenci pritom rozohrali úvodný zápas s Holanďanmi nádejne. Viedli v jeho priebehu o šesť gólov, ale napokon tesne ťahali za kratší koniec. V základnej skupine skončili tretí, do semifinále išli prví dvaja. „Negatívny vplyv na naše účinkovanie mal úvodný duel proti Holandsku, ktorý sme mali uhrať, ale napokon sme ho nezvládli. Rakúsko, ďalší konkurent v boji o postup zo skupiny, bolo lepšie. Mali to v tíme lepšie rozložené. U nás to viac-menej ťahali dve spojky – Jakub Kravčák a Tomáš Smetánka, ktorí majú potenciál do budúcnosti. Chce to čas a bude závisieť, aké podmienky bude mať na svoje napredovanie. Potrebovali sme, aby sa k nim pridala pravá spojka. Na Kravčáka so Smetánkom sa totiž všetci súperi pripravovali, chýbala nám tretia úderná spojka. Pivoti zahrali ešte ako-tak, ale aj tam boli slabšie čísla streleckej úspešnosti. Keď sme potrebovali prestriedať, aby si naše opory oddýchli, bolo to vidieť. Celý šampionát sme dostávali veľa gólov, brankárska úspešnosť bola nízka, ale to súvisí s celkovou hrou, či už v obrane alebo útoku,“ dodal k hodnoteniu účinkovania J. Kolesár.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022