Načítavanie údajov ...

Repre juniorky: Beňadik o účinkovaní na MS „20“ v Slovinsku: Realita s perspektívou

Hádzanárky Slovenska sa na 23. majstrovstvách sveta do 20 rokov v Slovinsku uzatvárali spomedzi 32 štartujúcich tímov druhú desiatku. Na svetovom šampionáte, ktorý mal prvýkrát takéto početné pole účastníkov, štartovali po 23 rokoch. Pri predchádzajúcich troch účastiach ešte v minulom tisícročí dosiahli lepšie umiestnenia (1995 – 13., 1997 – 7., 1999 – 14.), ale ani tentoraz neboli ďaleko od toho, aby mohli bojovať v hlavnej fáze medzi šestnástkou najlepších.

Začali síce prehrou 17:29 s Japonskom, ale potom siahali po víťazstve nad favorizovaným Holandskom (27:27) a deklasovali Indiu rekordne (59:12), čo im dávalo nádej na postup zo základnej A-skupiny, ale potrebovali pomoc reprezentantiek krajiny vychádzajúceho slnka. Hoci to aj v priebehu záverečného duelu vyzeralo nádejne, Holanďanky otočili vývoj proti Japonkám na 32:29 a poslali Slovenky do bojov o Prezidentský pohár určený pre nepostupujúce družstvá. V ňom si najskôr v rámci skupiny poradili s hráčkami Guiney (31:23) i Iránu (37:22), ale potom nestačili v súbojoch o umiestnenie tesne na Rumunky (30:31) i Kórejčanky (31:36), takže v celkovej klasifikácii obsadili 20. priečku. Na šampionáte dosiahli vyrovnanú bilanciu 3 výhry – 1 remíza – 3 prehry.

„Dievčatá by som pochválil za robotu, ktorú odrobili. Myslím si, že naše družstvo spravilo v rámci herného prejavu progres. Chcem im poďakovať za to, ako pracovali. Naše účinkovanie by som vnímal ako realitu. V súčasnosti sa tímy chystajú na takéto podujatia kontinuálne celý rok. Tento fakt sa jednoducho nedá obísť. Musíme k tomu urobiť nejaký výstup, aby ďalšia generácia bola na tom lepšie,“ uviedol v hodnotení účinkovania kouč SR „20“ Ján Beňadik a pokračoval: „Hráčky v tomto kádri majú perspektívu. Ich vystúpenia sledoval v dejisku aj kouč ženského národného tímu SR Jorge Dueňas, ktorý si mohol urobiť o nich svoj obraz. Musíme ich mať však viac. Teraz tu bolo jedenásť hráčok vekovo junioriek doplnených o mladšie, pre ktoré to boli cenné skúsenosti a verím, že ich zužitkujú. Toto je však už takmer ženská hádzaná aj s fyzickými parametrami. Pri väčšej vyrovnanosti kádra budeme mať aj vyššiu šancu na úspech. Je veľa vecí, ktoré musíme robiť inak. Kvalita je totiž o detailoch.“ Podľa Beňadika predviedli jeho zverenky svoj najlepší výkon na šampionáte v druhom polčase duelu proti Rumunkám.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: IHF

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022