Repre juniorky-MS: Na záver prehra s Kórejčankami, Slovenky dvadsiate

Hádzanárky Slovenska zakončili svoje účinkovanie na 23. majstrovstvách sveta hráčok do 20 rokov v Slovinsku (22. 6. – 3. 7. 2022) prehrou, ktorá ich odsunula na konečnú 20. priečku. Zverenky trénera Jána Beňadika v piatkovom stretnutí o 19. miesto podľahli v Celje kórejským rovesníčkam 31:36, pričom polčas sa skončil nerozhodne 15:15. Juniorky SR pri štvrtej účasti na svetovom šampionáte tejto kategórie boli blízko k postupu zo základnej skupiny. Konečné umiestnenie je pre SR najhoršie z doterajších štartov (1995 – 13., 1997 – 7., 1999 – 14.), ale treba povedať, že teraz prvýkrát štartovalo na MS až 32 tímov.

Výsledky – MSJ – Prezidentský pohár – o 19. miesto (Celje) – piatok:
Slovensko – Kórejská republika 31:36 (15:15)
Zostava a góly SR: Voržáčková, Kusyová – Györiová 2, P. Pálová 1, Pénzes 2, Lukáčová, Dmytrenko 4, Kucserová, Dvorščáková 6, Ščípová 5, Zlatinská 1, D. M. Vargová 5, Hornyák, Bačenková 5/5, Zsákovics
pok. hody: 5/5 – 5/4, vylúčené: 4 – 2, rozhodovali: Conberse a Correa (obaja Arg.), 50 divákov

Slovenky v úvode rýchlo otočili z 0:2 na 3:2 a dostali sa do trojgólového vedenia – 6:3 v 10. min. Mierny náskok si udržiavali aj v ďalšom priebehu I. polčasu, ale Kórejčankám sa v jeho závere podarilo vyrovnať na 15:15. Po zmene strán prišla za stavu 16:16 hluchá slovenská deväťminútovka, počas ktorej hráčky v bielych dresoch neskórovali. Súperky unikli na 21:16. Záblesk na obrat prišiel znížením na 20:23, ale Kórejčanky odpovedali štvorgólovou šnúrou (27:20), po ktorej už Beňadikove zverenky nenašli sily, aby otočili vývoj.

Hlas:
Ján Beňadik (tréner junioriek SR): „Dobre sme začali, ale už v prvom polčase sme ´spadli´ z obrany“. Nemali sme hráčky súpera na kontakt, iba sme ich naháňali a ony sa dostali späť do zápasu. To sa prenieslo aj do druhého dejstva. Jednoducho, už sme v obrane nevedeli ustáť svoje pozície. Chýbal nám posledný krok. Dievčatá totiž už nemali energiu a v rámci rotácie sme to nedokázali udržať na potrebnej úrovni. Nič to nemení na tom, že baby odovzdali všetko, čo v nich bolo.“