Repre kadeti: Po výhre nad Moldavskom o 5. miesto

Slovenskí hádzanári budú na turnaji majstrovstiev EHF hráčov do 18 rokov v rumunskej Craiove bojovať o konečné 5. miesto. Zverenci trénerského dua Fernando Gurich – Pavol Polakovič si v sobotňajšom stretnutí bojov o 5. – 8. priečku poradili s Moldavčanmi 38:25 (17:14), keď opraty duelu prebrali do svojich rúk až po úvodnej dvadsaťminútovke.
Kadeti SR v nedeľu zakončia svoje účinkovanie súbojom s estónskymi rovesníkmi, ktorým sa môžu revanšovať za prehru z úvodu turnaja (26:28). Tento nezdar prispel k tomu, že mladí Slováci nepostúpili zo základnej skupiny a zároveň prišli o šancu vybojovať si miestenku do elitnej kategórie.

Výsledky – majstrovstvá EHF – III. turnaj (Craiova/Rum.) – o 5. – 8. miesto – sobota:
Estónsko – Veľká Británia 35:21 (18:8)
Slovensko – Moldavsko 38:25 (17:14)
Zostava a góly SR: Mitošinka, Furman – Gdovec, Rojko 4, M. Pacek 6, Mitaľ 8, Fenár 3, Ďurana 2, Androvič 1, J. Féder, Terpák, Turek 5, Jurkovič 2, Valigurský 1, Roman 6, Polanský
pok. hody: 6/4 – 1/0, vylúčení: 7 – 5, rozhodovali: Lungová a Paraschivová (obe Rum.), 90 divákov

Úvod zápasu zvládli lepšie Moldavčania, ktorí na začiatku 17. min zvýšili už na 10:6. Slováci sa však rýchlo spamätali a po 20 minútach hry bolo vyrovnané (10:10). Skóre na slovenskú stranu prvýkrát naklonili Roman s Ďuranom – 13:11 v 23. min a tesné vedenie si Gurichovi zverenci udržali do prestávky. Po nej už ovládli dianie na palubovke, pokračovali vo zvyšovaní náskoku a napokon dosiahli vysoké víťazstvo 38:25.

Hlas:
Fernando Gurich (tréner kadetov SR): „Som rád za víťazstvo, ale nie som spokojný s naším výkonom. Bol najhorší v doterajšom priebehu turnaja. V prvom polčase sme neboli dostatočne koncentrovaní a nedokázali sme hrať nič z toho, čo sme si na súpera pripravili. Súperovi sme umožnili strieľať ľahké góly. Po prestávke sme sa zlepšili, zvýšili tempo hry, získavali lopty, čo sme využívali na kontry. Nepredviedli sme však to, čím sa chceme prezentovať. Jednoducho, bolo to málo, preto musíme pridať a zlepšiť sa.“