Repre kadeti: Slováci nestačili na Rakúšanov, čakajú ich súboje o 5. – 8. miesto

Slovenskí hádzanári nebudú na turnaji majstrovstiev EHF hráčov do 18 rokov v rumunskej Craiove bojovať o miestenku do elitnej kategórie. Zverenci trénerského dua Fernando Gurich – Pavol Polakovič vo štvrtkovom stretnutí podľahli rovesníkom z Rakúska 21:28 (12:12) a v tabuľke A-skupiny klesli na posledné 4. miesto so ziskom dvoch bodov. Kadeti SR potrebovali na zaistenie si jednej z dvoch postupových priečok do semifinále zvíťaziť nad Rakúšanmi. Po piatkovom dni voľna budú hrať o 5. – 8. miesto, v sobotu 13. augusta bude ich súperom Moldavsko. Stretnutia na turnaji sa dajú sledovať prostredníctvom ehftv.com.

Výsledky – majstrovstvá EHF – III. turnaj (Craiova/Rum.) – A-skupina – 3. kolo – štvrtok:
Ukrajina – Estónsko 34:27 (15:12)
Slovensko – Rakúsko 28:21 (12:12)
Zostava a góly SR: Mitošinka 1, Furman – Gdovec, Rojko 1, M. Pacek 4, Mitaľ 1, Fenár 7, Ďurana, Androvič, J. Féder, Terpák 1, Turek 2, Jurkovič 2, Valigurský, Roman 2, Polanský
pok. hody: 6/5 – 5/4, vylúčení: 6 – 6, ČK: 55. Gdovec (SR) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Met. Ilievski a Mih. Ilievski (obaja Sev. Maced.)

Rakúšania síce v 3. min išli do vedenia 2:0, ale Slováci otočili na 3:2 a vyrovnaný priebeh s prelievaním skóre pokračoval aj v ďalšom priebehu I. polčasu. Rakúsko vyhrávalo v 22. min 10:8, ale o tri minúty neskôr bolo už 11:10 pre tím SR. Na prestávku išli družstvá za nerozhodného stavu 12:12. Druhé dejstvo sa začalo štvorgólovou rakúskou šnúrou, v 42. min vedenie súpera narástlo už na šesť gólov (20:14). Slováci sa márne snažili niečo spraviť s nepriaznivým vývojom, skóre naďalej narastalo v prospech súpera (23:15). Rakúšania doviedli duel do víťazného konca a môžu ďalej bojovať o postup.

Hlas:
Fernando Gurich (tréner kadetov SR): „Náš zámer bol presadzovať sa z priestorov krídel. Hoci sme si vypracovali gólové príležitosti, v koncovke sa nám nedarilo. Naša obrana pracovala v I. polčase dobre. Rozdiel v druhom polčase nastal v tom, že sme už tak dobre nebránili, navyše sme pokračovali v nevyužívaní gólových šancí. Na hráčoch sa už začala prejavovať únavy, dvoch trápi gastroenteritída, ťažšie sme držali tempo hry. Pri nepriaznivom stave sme začali viac riskovať, otvorili sme obranu, hrali 7 na 6, ale už sme nedokázali otočiť vývoj. Konečný výsledok neodzrkadľuje realitu, nie je taký rozdiel medzi tímami, ale keď nepremeníme 18 striel zo šiestich metrov plus pokutový hod, tak je ťažké uspieť. Rakúšania si zaslúžili postúpiť do semifinále.“