Načítavanie údajov ...

Repre kadetky: Slovenky na kontinentálnom šampionáte aj o MS a potvrdenie príslušnosti medzi európskou elitou

Po juniorkách čaká vystúpenie medzi hádzanárskou kontinentálnou elitou aj slovenské kadetky. Od štvrtka 8. augusta budú účinkovať na majstrovstvách Európy hráčok do 17 rokov v čiernohorskej Podgorici, ktoré potrvajú až do 15. 8. Aj ony by rady dosiahli umiestnenie v najlepšom tucte, čo by znamenalo nielen postup na svetový šampionát, ale aj udržanie elitnej kategórie pre nasledujúcu generáciu.

Zverenky trénerov Petra Pčolu a Petra Olšavského však nečaká jednoduchá úloha. Februárový žreb im prisúdil do základnej C-skupiny náročné súperky – rovesníčky z Maďarska, Nórska a Portugalska. Ich situáciu v príprave na podujatie komplikovali aj obmedzenia v súvislosti s koronavírusom v uplynulom období. Po uvoľnení opatrení však absolvovali sústredenia doma i v zahraničí a v júli odohrali aj štyri medzištátne zápasy – proti Poľkám (16:30), Ruskám (20:36) a dvakrát s Rakúšankami (25:27, 21:21).

Z osemnásťčlenného stabilizovaného širšieho kádra pocestuje do Čiernej Hory šestnástka hráčok, z nominácie na nedávnom sústredení zostali v pozícii náhradníčok spojky Réka Kohút (HC DAC D. Streda) a Katarína Mydlová (DHC Slavia Praha). V zostave na ME sú aj tri legionárky z maďarských klubov (Bronišová, Bačenková, A. Mészáros).
Na predchádzajúcom európskom šampionáte tejto vekovej kategórie skončili kadetky SR dvanáste, bol pritom aj súčasný kouč Peter Pčola, vtedy v úlohe trénera brankárok.

Mladé Slovenky najskôr nastúpia proti Maďarkám (štvrtok 5. 8. o 18.00 h), ktoré obhajujú európsky kadetský titul. Následne si zmerajú sily s Nórkami (piatok 6. 8. o 20.00 h) a na záver nastúpia proti Portugalčankám (nedeľa 8. 8. o 20.00 h). Do hlavnej fázy turnaja postúpia prvé dve družstvá. Ostatné budú bojovať o umiestnenie na 9. – 16. priečke.

Dianie na šampionáte bude monitorovať oficiálna stránka podujatia https://w17euro2021.com/en/home/ a zápasy sa budú môcť sledovať prostredníctvom prenosov na webe https://ehftv.com/home.

Nominácia kadetiek Slovenska na ME hráčok do 17 rokov v Čiernej Hore (5. – 15. 8. 2021):
brankárky: Silvia Bronišová (Kisvárdai KC/Maď.), Jana Kantorisová (ŠŠK Prešov)
pivotky: Anna Kormanová (HK Slovan Duslo Šaľa), Rebeka Kucserová (HC DAC Dunajská Streda)
krídelníčky: Laura Walterová (HC Strojár Malacky), Dominika Brnová (HK AS Trenčín), Ema Rendvanská (HK Slovan Duslo Šaľa), Chiara Volnerová (HC DAC Dunajská Streda)
spojky: Anna Mészáros (ETO Győr/Maď.), Dorota Bačenková (Kisvárdai KC/Maď.), Simona Lintnerová (HK AS Trenčín), Panna Hornyák (HC DAC Dunajská Streda), Nina Palušová, Mária Štrbáňová (obe HC Tatran Stupava), Radka Šalatová (HK Slovan Duslo Šaľa), Karin Kužmová (ŠŠK Prešov)

Zloženie základných skupín na ME v hádzanej hráčok do 17 rokov v čiernohorskej Podgorici:
A-skupina: Dánsko, Rakúsko, Čierna Hora, Švajčiarsko
B-skupina: Švédsko, Rusko, Slovinsko, Chorvátsko
C-skupina: Maďarsko, Nórsko, Slovensko, Portugalsko
D-skupina: Francúzsko, Nemecko, Rumunsko, Česko

Program zápasov C-skupiny:
štvrtok 5. augusta: 18.00 h Maďarsko – Slovensko, 20.00 h Nórsko – Portugalsko
piatok 6. augusta: 18.00 h Maďarsko – Portugalsko, 20.00 h Slovensko – Nórsko
nedeľa 8. augusta: 18.00 h Maďarsko – Nórsko, 20.00 h Slovensko – Portugalsko

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022