Načítavanie údajov ...

Repre kadetky: Slovenky napokon predsa len na MS 2022

Slovenské kadetské reprezentantky si zahrajú na tohtoročných majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov. Európska hádzanárska federácia (EHF) informovala svoje členské asociácie  o tímoch, ktoré doplnili menoslov účastníkov na svetových šampionátoch kadetiek i junioriek. Pozitívna správa sa týka aj Slovenska v súvislosti s MS „18“ v Gruzínsku, keď získalo jednu z prerozdelených miesteniek. Tie udeľovali po suspendovaní Ruska pre vojnový konflikt na Ukrajine a namiesto nevyužitej miestenky pre zástupcu Oceánie.
Namiesto Ruska bude v Gruzínsku štartovať Rakúsko (14. z ME 2021 hráčok do 17 rokov) a miesto vyhradené pre oceánskeho zástupcu zaujme práve kadetský výber SR, ktorý na lanskom kontinentálnom šampionáte v čiernohorskej Podgorici obsadil ešte pod vedením Petra Pčolu 15. priečku a nevybojoval si priamy postup. Slovensko tak bude šestnástym európskym účastníkom letných MS, ktoré sa uskutočnia od 3. do 14. augusta 2022 v Tbilisi.
Pokiaľ ide o MS do 20 rokov v Slovinsku (22. 6. – 3. 7. 2022), tak slovenské juniorky si pod taktovkou Michala Lukačína vlani v lete vybojovali postup 12. miestom na ME „19“ v slovinskom Celje. Z pozícií náhradníkov sa na medzi účastníkov šampionátu posunuli Čierna Hora a Rakúsko. Juniorky SR už vedie dvojica Ján Beňadik – Juraj Hudák.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: IHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022