Načítavanie údajov ...

Repre muži: Gurich si uvedomuje krátkosť času pred začiatkom kvalifikácie, očakáva poctivú robotu

Hádzanári Slovenska sa zišli v nedeľu 9. októbra popoludní v Bratislave, kde sa budú pripravovať na vstup do II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy mužov v roku 2024 v Nemecku. Dvadsaťčlenný káder privítal na zraze v hoteli Premium viceprezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Ernö Kelecsényi. Nový hlavný kouč mužskej reprezentácie SR Fernando Gurich, ktorý vystriedal vo funkcii Petra Kukučku, musel na poslednú chvíľu urobiť jednu zmenu v nominácii Erika Fenára z Tatrana Prešov nahradil Daniel Polák z HK Agro Topoľčany.
„Už sa teším na začiatok prípravy s chlapcami. Moje očakávania v úvode sa spájajú s tým, že sa začneme spoznávať a nastavíme základy nášho herného systému, ktorým sa chceme prezentovať. Bude to chcieť nejaký čas, ale potrebujeme s tým začať čo najskôr. Pred úvodným vystúpením máme k dispozícii len pár tréningov. Je náročné aplikovať zmeny počas tohto krátkeho obdobia, teraz máme len trocha času pripraviť sa na zápas. Pokúsime sa ho využiť v maximálnej miere a urobiť všetko, čo sa bude dať,“ povedal španielsky kormidelník, ktorého zverencom nezostáva veľa času pred vstupom do kvalifikačných bojov. Tie začnú Slováci už vo štvrtok 13. októbra o 18.15 h v Larviku na pôde favorita 2. skupiny. Po Nórsku ich v závere týždňa čaká ďalší ašpirant na priamy postup (z každej skupiny postupujú prví dvaja a štyria najlepší na 3. priečkach, pozn.) na ME Srbsko, ktoré privítajú v nedeľu 16. 10. od 18.00 h v prešovskej Tatran handball aréne.
„Čaká nás náročný vstup proti dvom favoritom. Najskôr to bude Nórsko, mužstvo z top 8 a dvojnásobný vicemajster sveta, a potom Srbsko ako najsilnejší tím z druhého koša. Našou úlohou bude využiť tréningy a zápasy, aby sme sa zlepšovali a začali pracovať na systéme našej hry, zároveň dali šancu nabrať medzinárodné skúsenosti niektorým hráčom. Očakávam od mojich zverencov kolektívny výkon, poctivú robotu a tiež, aby vydali zo seba maximum, teda odviedli to najlepšie, čo v nich je,“ vyslovil svoje želanie Gurich.

Nominácia hádzanárov Slovenska na sústredenie a prvá dva zápasy kvalifikácie o postup na mužské ME 2024 (9. – 16. 10. 2022):
brankár: Marián Žernovič (TSV St. Otmar Handball St. Gallen/Švaj.), Michal Martin Konečný (SC kelag Ferlach/Rak.), Lukáš Ľuba (HC Sporta Hlohovec)
pivoti: Šimon Macháč (Fejér-B.Á.L. Veszprém/Maď.), Matúš Moravčík (HC Dukla Praha/ČR)
krídelníci: Martin Straňovský (HK Košice), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec), Tomáš Dévai (MHC Štart Nové Zámky), Daniel Polák (HK Agro Topoľčany)
spojky: Jakub Prokop, Tomáš Smetánka (obaja Viveros Herol Balonmano Nava/Šp.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Martin Potisk (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Marek Hniďák (HK FCC Město Lovosice/ČR), Marek Hlinka (HC Dukla Praha/ČR), Ľuboš Hlipala (HBC Jičín/ČR), Marián Hajko (TJ Sokol Nové Veselí/ČR), Ľubomír Ďuriš, Andrej Sloboda (obaja MŠK Považská Bystrica), Mikuláš Kucsera ml. (MHC Štart Nové Zámky)

Program zápasov 1. a 2. kola 2. kvalifikačnej skupiny:
streda 12. 10.: 18.00 h Srbsko – Fínsko (Nový Sad)
štvrtok 13. 10.: 18.15 h Nórsko – Slovensko (Larvik)
nedeľa 16. 10.: 15.00 h Fínsko – Nórsko (Vantaa), 18.00 h Slovensko – Srbsko (Prešov)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022