Načítavanie údajov ...

Repre muži: Hniďáka spoluhráči odmenili za utajenie narodenín, Briatka si vychutnáva tréningy bez zápasového tlaku

Dvaja hráči spojili úvodný deň sústredenia so svojimi narodeninami

Na aktuálnom zraze mužskej slovenskej hádzanárskej reprezentácie v maďarskom Egeri sa objavili aj dva narodeninoví oslávenci, ktorí práve v úvodný deň sústredenia dosiahli okrúhle životné jubileá.
Jeden z prakticky nových členov národného tímu Marek Hniďák mal v nedeľu dvadsať rokov, ale keďže svoj sviatok pred spoluhráčmi prešiel mlčaním, tí mu to potom spočítali a odmenili ho narodeninovým rituálom – vyplieskali ho po chrbte. „Oslavy boli trochu bujarejšie. Keďže som narodeniny zatajil, tak som si to musel takto vytrpieť,“ priznal talentovaný ľavák.
V minulosti už dostal pozvánku do reprezentácie, ale teraz má možnosť pripravovať sa s kádrom, ktorý bojuje o nomináciu na domáce ME 2022. „Je tam určitý rešpekt, ale prišiel som ukázať, čo je vo mne. Dúfam, že sa mi to podarí a budem sa prezentovať čo najlepšie,“ uviedla pravá spojka, ktorá strávila druhú polovicu nedávno skončenej klubovej sezóny v maďarskom prvoligovom Cegléde.
V súčasnom kádri trénera hádzanárov SR Petra Kukučku nie je Hniďák jediným mladíkom. „Rozumiem si najmä s chalanmi, čo pôsobili v Maďarsku, ale aj s mojimi spoluhráčmi z juniorskej reprezentácie ako Vlado Ratkovský, Tomáš Bogár, Andrej Sloboda a Daniel Polák,“ prezradil trebišovský odchovanec, ktorý na otázku ohľadom svojich šancí vybojovať si nomináciu na kontinentálny šampionát odvetil: „Ja môžem spraviť maximálne to, že dám do toho všetko a zvyšok je už na tréneroch, takže popravde neviem povedať, aké sú teraz moje šance.“
Ľavý krídelník Martin Briatka je o desať rokov starší a na sústredenie pricestoval ako čerstvý tridsiatnik. „Oslavoval som na chate s najbližšími kamarátmi ešte pred zrazom. Tréningy zatiaľ zvládam, hoci únava zrejme bude postupne čoraz väčšia. Každý, kto sem prišiel, však vedel, do čoho ide a musíme to vydržať. Chcem si prípravu užiť. Nie sme pod zápasovým tlakom, tak si môžeme vychutnať tréningy, nech sa čo najlepšie zohráme a nech to na majstrovstvách Európy vyzerá v našom podaní čo najlepšie,“ zaželala si opora vicemajstrovského tímu MŠK Považská Bystrica.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022