Načítavanie údajov ...

Repre muži: Jedného hráča stopol COVID, stav Prokopovho členka vyzerá nádejne

Hádzanári Slovenska začali v pondelok posledný blok prípravy pred nadchádzajúcim európskym šampionátom mužov, ktorý sa od 13. do 30. januára 2022 uskutoční na Slovensku a Maďarsku. Na sústredenie do Bratislavy dostalo pozvánku 21 hráčov. „Niektorí chalani mali nejaké zranenia, ešte si ich doliečujú, ale nie je to nič vážne. Keď sme sa zišli, jeden hráč však bol pozitívny, čo nám trochu skomplikovalo situáciu. Niektoré veci sme v tréningovom procese museli zmeniť, ale taká je doba. Musíme zatiaľ pracovať s tými, ktorí sú zdraví,“ uviedol Peter Kukučka k stavu v kádri na stredajšom brífingu s médiami. Hlavný kouč SR priblížil aj náplň záverečnej prípravy, ktorá vyvrcholí dvoma medzištátnymi zápasmi s Rakúskom (6. 1. o 20.25 h vo Viedni a 8. 1. o 17.00 h v Bratislave). „Väčšinou sa venujeme obrane i útoku. Veľa sme nacvičovali rýchly stred, druhú vlnu, čo nám predtým nefungovalo. Teraz už nie je čas na ťažké tréningy, všetko je skôr o taktike. Máme za sebou štyri tréningové jednotky a pred štvrtkovým stretnutím nás čakajú ďalšie dve. Snažíme sa takpovediac vychytať muchy a zlepšiť sa v každej činnosti.“

Nielen rôznym tímom z Európy pripravujúcim sa na EHF EURO 2022, ale ani slovenskému družstvu sa opäť nevyhol koronavírus. Na pondelkovom zraze mal jeden – zatiaľ nemenovaný – hráč pozitívny test na COVID-19, a tak prišiel o účasť na šampionáte. V blízkom kontakte s ním však boli aj ďalší traja hráči z aktuálneho 21-členného výberu. Ich doterajšie testy boli negatívne, sú v izolácii a pripravujú sa samostatne. „My sme sa už viackrát ocitli v podobnej situácii, takže sme vlastne zvyknutí. Hneď sme zareagovali, každý z nich má svoju samostatnú izbu. Našťastie, trojica je zatiaľ negatívna a nemá ani príznaky. Predpoludním majú väčšinou online tréningy s kondičným trénerom Jánom Čerňanom a popoludní sa pripravujú v hale, ktorá sa pre nich vybavila. Môžu si tam zabehať, zastrieľať. Všetko je ošetrené a s nikým neprichádzajú do kontaktu. Najpravdepodobnejšie to vyzerá, že ich budeme môcť využiť v sobotňajšom odvetnom zápase, keď už uplynie päťdňová lehota, keď sa mohlo prejaviť prípadné nakazenie. Všetci hráči sú si vedomí, že majú hneď hlásiť, ak sa u niekoho objavia nejaké príznaky,“ poznamenal Kukučka ku skupine hráčov, s ktorými momentálne nemôže počítať.

Aj týchto jeho slov vyplýva, že ak sa už situácia nezmení, tak nominácia SR na ME má takmer definitívnu podobu. V nedeľu odcestuje do Košíc 20 hráčov, posledný otáznik ešte visí nad zložením brankárskej trojice, keďže kouč SR namiesto Michala Martina Konečného pozval na tento zraz Igora Čuprynu, ktorého chce vidieť v akcii. Následne padne rozhodnutie.

Pozitívnou správou je, že zranenie členka Jakuba Prokopa sa postupne dáva dokopy a vyzerá to nádejne. „Včera mal prvé skoky z lavičky, skúšal zmeny smeru. S napätím sme čakali, ako zareaguje členok na menšiu záťaž. Dnes po jeho zatejpovaní už robil aj hádzanárske veci, skúšal to jeden na jedného, pobehal si a vyskúšal streľbu. Nie je to vôbec zlé a už čoskoro sa zapojí do normálneho tréningového procesu. Či zasiahne do štvrtkového duelu v Rakúsku, je otvorené. Nechceme to hrotiť. Dôležitejšie je, aby bol na sto percent fit 13. januára, keď sa začne šampionát. Vyzerá to však s ním veľmi dobre,“ s úľavou v hlase dodal Kukučka.

Nominácia hádzanárov Slovenska na sústredenie v Bratislave (3. – 9. 1. 2022):
brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Igor Čupryna (Donskí kozáci Taganrog/Rus.)

pivoti: Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen/Nem.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.)

krídla: Tomáš Urban (TSV GWD Minden/Nem.), Marek Kováčech (Handball Sportunion Leoben/Rak.), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec)

spojky: Jakub Prokop, Tomáš Smetánka (obaja Viveros Herol BM Nava/Šp.), Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Marek Hniďák (HC Burgenland/Nem.), Lukáš Urban (Grundfos Tatabánya KC/Maď.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Marek Korbel (Talent Plzeň/ČR), Tomáš Rečičár, Oliver Rábek (obaja Tatran Prešov), Patrik Hruščák (HK Košice).

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022