Načítavanie údajov ...

Repre muži/juniori: V Púchove spoločná príprava mužskej a juniorskej reprezentácie

Slovenská mužská hádzanárska reprezentácia počítala s tým, že v aprílovom asociačnom termíne bude bojovať o postup na majstrovstvá sveta 2023 vo Švédsku a Poľsku. Situácia sa zmenila najskôr suspendovaním Ruska pre vojenskú agresiu na Ukrajine. To malo byť súperom postupujúceho z 1. kola, v ktorom o postup bojovali Slováci s Belgičanmi. Nečakané vyradenie slovenských reprezentantov už v tejto fáze (28:26, 26:31) vyústilo až do ukončenia pôsobenia trénera Petra Kukučku.

Napriek tomu, že kvalifikačné zápasy odpadli a národný tím mužov je momentálne bez kormidelníka, reprezentácia využije aprílový asociačný termín. Na sústredenie od 11. do 17. apríla 2022 v Púchove dostali pozvánku predovšetkým hráči z domácich klubov pôsobiacich v Niké Handball extralige, ktorých dopĺňajú mladíci z Nemecka Martin Schmiedt (Eintracht Hildesheim), Marek Hniďák (HC Burgenland) a Vladimír Ratkovský z českého SKKP Handball Brno. Z pôvodného trénerského tímu nateraz zostal Radoslav Antl, ktorý bude mať na starosti vedenie budúcotýždňového tréningového kempu.

„S technickým riaditeľom zväzu Fernandom Gurichom sme sa dohodli, že urobíme akýsi výberový kemp. Do nominácie sa dostali najmä hráči, ktorí doteraz neboli v kádri A-mužstva a zároveň majú pred sebou určitú perspektívu do budúcnosti. Budú sa pripravovať spolu s juniormi, takže uvidíme približne 30 hráčov, ktorí by mohli pripadať do úvahy pre novotvoriaci sa národný tím. Starších hráčov sme nechali, aby si mohli oddýchnuť, keďže majú pred sebou záver ligovej sezóny. Momentálne by bolo zbytočné ich volať, a preto sme sa takto rozhodli využiť možnosť, ktorá vznikla. Chceme si zmapovať hráčov, nech si potom vieme predstaviť širší káder, s ktorým budeme počítať,“ uviedol v podcaste prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša.

V Púchove sa bude pripravovať aj reprezentácia juniorov pod vedením Jána Kolesára s Tomášom Straňovským, ktorých zverencov čaká v júli účinkovanie na majstrovstvách EHF kategórie hráčov do 20 rokov v Bulharsku. V ich nominácii figuruje 18 hráčov vrátane Tomáša Smetánku zo španielskeho klubu Viveros Herol BM Nava.

Zraz všetkých nominovaných je v pondelok 11. apríla popoludní v púchovskom Alexandra Šport hoteli.

Nominácia reprezentácie mužov Slovenska na sústredenie v Púchove (11. – 17. 4. 2022):
brankári: Michal Koller (ŠKP Bratislava), Lukáš Ľuba (HC Sporta Hlohovec), Adam Ochaba (HáO TJ Slovan Modra)
pivoti: Matúš Moravčík (HáO TJ Slovan Modra), Adam Antala (HC Sporta Hlohovec)
krídelníci: Martin Schmiedt (Eintracht Hildesheim/Nem.), Tomáš Fech (Tatran Prešov), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec), Daniel Polák (Záhoráci Stupava/Malacky), Mikuláš Kucsera (MHC Štart Nové Zámky)
spojky: Derviš Birdahič (ŠKP Bratislava), Andrej Sloboda (MŠK Považská Bystrica), Michal Blaho (HK Kúpele Bojnice), Marek Hniďák (HC Burgenland/Nem.), Vladimír Ratkovský (SKKP Handball Brno/ČR)

Realizačný tím:
Radoslav Antl (tréner)
Mikuláš Jakab (fyzioterapeut)

Nominácia reprezentácie juniorov Slovenska na sústredenie v Púchove (11. – 17. 4. 2022):
brankári: Stanislav Sopka (HKM Šaľa), Christopher Bako (MHC Štart Nové Zámky)
pivoti: Peter Kimák-Fejko (Tatran Prešov), Marián Plšek (MŠK Považská Bystrica), Daniel Dudík (ŠKP Bratislava)
krídelníci: Marco Antl (Tatran Prešov), Jakub Kolenič (ŠKP Bratislava), Tomáš Dévai (MHC Štart Nové Zámky), Dávid Mišových (HáO TJ Slovan Modra), Stanislav Serbin (ŠK Zemplín Trebišov)
spojky: Ján Surňák, Jakub Kravčák, Imrich Hrubý (všetci Tatran Prešov), Adam Lukačín (HKM Šaľa), Branislav Kvaššay (MŠK Považská Bystrica), Patrik Illés (MHC Štart Nové Zámky), Adam Antolík (ŠK Zemplín Trebišov), Tomáš Smetánka (Viveros Herol BM Nava/Šp.)

Náhradníci: Samuel Handra (ŠK Zemplín Trebišov), Samuel Čík, Adam Granec (obaja HáO TJ Slovan Modra), Jakub Antala (HC Sporta Hlohovec), Julian Frederic Peter (ŠK Zemplín Trebišov), Samuel Kovács (Záhoráci Stupava/Malacky), Kristián Uhriňák (HC ROBE Zubří/ČR), Martin Gregorík (HK Agro Topoľčany)

Realizačný tím:
Ján Kolesár (hlavný tréner)
Tomáš Straňovský (asistent trénera)
Jana Jablončíková (fyzioterapeutka)
Peter Szalay (vedúci družstva)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022