Načítavanie údajov ...

Repre muži: Kukučka čaká reakciu už v sobotu, Slováci musia pridať v ofenzíve

Slovenskí hádzanárski reprezentanti išli do prípravných súbojov so Srbmi s odhodlaním zvíťaziť a zdvihnúť si sebavedomie pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy. V piatok im to v Šali nevyšlo, hoci mali nádejný úvod. Trojgólový náskok z prvej desaťminútovky sa im však rýchlo rozplynul a napokon utrpeli druhú najvyššiu prehru z doterajších piatich vzájomných súbojov s týmto súperom 21:32 (11:14).

„Srbi sú svetová špička a ukázali, aká je ich kvalita. Ja som nahnevaný, lebo tento výsledok neodzrkadľuje to, čo odvádzame na tréningu a v akej sme forme. Potrebujeme sa však naučiť zvládať tieto zápasy, lebo len také nás čakajú na januárových ME. Musíme dať hlavy hore. V sobotu je odveta a potrebujeme už uhrať dobrý výsledok. Musíme sa vyvarovať technických chýb, ktorých sme v druhom polčase urobili dosť veľa a súper to využil,“ uviedol pre slovakhandball.sk Tomáš Urban, spolu s Lukášom Péchym jeden z dvoch šesťgólových strelcov v slovenskom drese.

Ľavoruký krídelník dobrú formu preniesol z bundesligového klubu GWD Minden: „Ja nie som úplne spokojný s tým, čo som ukázal. Boli tam nejaké zahodené strely a aj z mojej strany to mohlo byť, samozrejme, lepšie. Obzvlášť ma však mrzí konečný výsledok,“ doplnil T. Urban.

K príčinám prehry sa vyjadril kapitán národného tímu SR Ľubomír Ďuriš: „Nevedeli sme sa presadiť cez srbskú obranu, z čoho potom pramenili naše chyby a oni mohli dávať ľahké góly z protiútokov. Lacné góly nás zrážali dole. Je to škoda, lebo po posledných nádejných výkonoch v Euro Cupe, hoci sme tam nebodovali, sme išli do piatkového prvého súboja so Srbskom nabudení. Žiaľ, ani mne osobne tento duel nevyšiel. Nič sa nedá robiť. Musíme sa poučiť a ideme ďalej. V sobotu je odveta, potrebujeme zlepšiť najmä útok.“
Sklamanie neskrýval ani pivot Martin Slaninka. „Na zápas sme sa tešili. Sústredenie v Topoľčanoch sa vydarilo, mali sme tam dobré tréningy. Škoda, že sme nemohli hrať pred plnou topoľčianskou halou, ako bolo pôvodne plánované, ale to nie je výhovorka. V žiadnom prípade sme nemali prehrať o jedenásť gólov. Je to veľa,“ priznal robustný hráč, ktorý mal na starosti defenzívu.

Tréner Slovákov Peter Kukučka po nevydarenom stretnutí poznamenal, že bez spojok sa hádzaná hrať nedá. V odvete čaká nielen od nich viac. „Určite si tento výkon zanalyzujeme a budeme sa snažiť zlepšiť našu hru. Predovšetkým očakávam reakciu od našich spojok. Musí tam byť iný prístup, hoci netvrdím, že v piatok niekto z nich nechcel…,“ skonštatoval Kukučka.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022