Načítavanie údajov ...

Repre muži: Kukučka nominoval prípravu so Srbskom, definitívne bez Szücsa

Po septembrovom krátkom zraze sa slovenskí hádzanárski reprezentanti zídu opäť na prelome októbra a novembra, tentoraz už na sústredení v rámci asociačného termínu, a tak bude mať realizačný tím k dispozícii hráčov aj zo zahraničných klubov. Hlavný kouč Peter Kukučka nominoval na sústredenie od 31. októbra do 6. novembra 20-členný káder, v ktorom sú len štyria zástupcovia (Rečičár, M. Briatka, P. Hruščák, Péchy) domácich extraligových tímov (Tatran Prešov, MŠK Považská Bystrica, HK Košice, HC Sporta Hlohovec).

„Mal som v hlave ešte jedno meno. Stále som dúfal, že to vyjde s Csabom Szücsom. Pred dvoma týždňami mi napísal, že zo zdravotných dôvodov definitívne nebude pokračovať v národnom tíme. Veľmi ma to mrzelo. Vedel som, že ho sužovali zdravotné problémy, a preto som ho ani nechcel volať na všetky predchádzajúce zrazy. Komunikovali sme spolu a veril som, že by nás na posledné dva pred šampionátom mohol posilniť. Žiaľ, nestane sa tak,“ odvetil Kukučka na otázku, či súčasné zloženie je aktuálne najoptimálnejšie a doplnil: „Ešte je tu takisto Oli Rábek. Teraz síce nie je v nominácii. Mal však dlhý výpadok a ja dúfam, že bude fit a dá sa fyzicky dokopy. Všetci ostatní nominovaní sú prakticky stálice za posledné obdobie. Samozrejme, rozmýšľali sme aj nad ďalšími menami, ale na niektorých postoch je veľká konkurencia. Na zraz však nemôžeme pozvať 36 hráčov, nie je čas na pokusy. Mužstvo sa buduje nejaký a nebol väčší dôvod meniť zostavu.“

Kukučka zároveň potvrdil, že pri určovaní konečnej nominácie na januárové ME (13. – 30. 1. 2022) bude vychádzať zo súčasného kádra. „Dá sa povedať, že áno, ale vždy ešte môže niekto vyskočiť či zlepšiť sa. Toto však bude gro družstva, z ktorého budeme vyberať. Keď sa stretneme v decembri a januári, už k veľkým zmenám nepríde. Chémia tímu sa tvorí dlhšiu dobu a do šampionátu zostávajú už len dva mesiace.“

Slováci pripravujúci sa na januárové domáce majstrovstvá Európy budú od pondelka 1. 11. v Topoľčanoch trénovať väčšinou dvojfázovo. Previerkou ich formy pred kontinentálnym šampionátom budú aj dva medzištátne priateľské zápasy so Srbskom. Prvý odohrajú v piatok 5. 11. večer od 20.00 h v topoľčianskej vynovenej Mestskej športovej hale aj v priamom prenose pred kamerami Sport1 TV a odveta, ktorá sa bude hrať za zatvorenými dverami novej športovej haly na Junáckej ulici v Bratislave, je na programe v sobotu 6. 11. od 18.00 h. „Bola to požiadavka srbskej strany, keďže si chcú niečo skúšať. My to využijeme rovnako,“ dodal Peter Kukučka.

Zraz Slovákov je v nedeľu večer 31. októbra v Hoteli Nový Kaštieľ v Topoľčanoch.

Nominácia hádzanárov Slovenska na sústredenie a medzištátne zápasy so Srbskom (31. 10. – 6. 11. 2021):
brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (BM Ángel Ximénez Puente Genil/Šp.)

pivoti: Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen/Nem.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.)

krídla: Tomáš Urban (TSV GWD Minden/Nem.), Ľubomir Ivanicja (SPR Górnik Zabrze/Poľ.), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec)

spojky: Jakub Prokop (Viveros Herol BM Nava/Šp.), Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Marek Kováčech (Handball Sportunion Leoben/Rak.), Lukáš Urban (Grundfos Tatabánya KC/Maď.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Marek Korbel (Talent Plzeň/ČR), Anur Burnazovič (TJ Sokol Nové Veselí/ČR), Tomáš Rečičár (Tatran Prešov), Patrik Hruščák (HK Košice).

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022