Načítavanie údajov ...

Repre muži: Podľa Ďuriša je kľúčová súhra, čas treba využiť čo najlepšie

Na sústredení mužskej hádzanárskej reprezentácie v maďarskom Egeri nechýba ani jej kapitán Ľubomír Ďuriš, ktorý privítal, že sa po vyše mesiaci opäť uvidí so známymi spoluhráčmi, ale aj novými adeptmi na najcennejší trest, so zámerom zlepšiť hernú stránku mužstva chystajúceho sa na budúcoročný kontinentálny šampionát na Slovensku a Maďarsku.

„Myslím si, že je fajn, že sa môžeme pripravovať v Maďarsku. Sme tu v jednom komplexe, máme pokoj na prípravu. Tešil som sa na všetkých chalanov, samozrejme, tradične najviac na Žera (Marián Žernovič, pozn.). Sú tu aj noví chalani, ktorých musím ešte spoznať, ale to bude za tých desať dní najmenší problém,“ uviedol kapitán národného tímu SR.

So spoluhráčmi budú mať čas a priestor sa čo najlepšie zohrať, keďže domáce majstrovstvá Európy sa nezadržateľne blížia. „Najmä musíme popracovať na súhre. V posledných zápasoch to bolo celkom dobré, ale ešte sme robili veľa technických chýb, čo vyplýva práve zo spolupráce. Aj preto sa musíme zamerať na detaily a súhru, čo je základ pre útočnú fázu. Tréneri majú na to pripravené tréningy, takže budeme na tom pracovať a určite nacvičíme aj nejaké nové akcie,“ poznamenal Ďuriš k náplni sústredenia.

Ani on nemal problém s tým, aby sa po klubovej sezóne preladil na reprezentačné povinnosti, hoci pre hádzanárov to zvyčajne býva dovolenkové obdobie. „Je pravda, že dovolenky sú v plnom prúde, ale my sme sa chceli takpovediac obetovať, lebo do januárových ME zostáva málo času. Tréner Kukučka prišiel s myšlienkou zorganizovať tréningový kemp, ktorý nám môže pomôcť. Ja si tiež myslím, že nám to určite pomôže. Sme tu a treba tento čas využiť čo najlepšie, aby sme si potom nepovedali, že to nemalo zmysel,“ dodal tvorca hry maďarského HE-DO B. Braun Gyöngyös.

Krídelník považskobystrického družstva MŠK Ľubomir Ivanicja sa po zisku striebra v Niké Handball extralige dával zdravotne do poriadku, ale neváhal prijať pozvánku do národného tímu. „Vždy chodím rád do reprezentácie a tešil som sa aj do Egeru, kde môžeme potrénovať a pripraviť sa na blížiaci vrchol, veď ide o ME. Po skončení finálovej série som riešil určité zdravotné veci súvisiace s kolenom, ale išlo o prevenciu ako po každej sezóne. Okrem toho som chodil do posilňovne, ale príliš som nebehal najmä pre to koleno, ktoré je však už v poriadku. Cítim sa dobre,“ povedal Ivanicja, ktorý sa už nevie dočkať návštevy rodnej Ukrajiny. „Neviem, či si po sústredení stihnem oddýchnuť, ale plánujem ísť domov za mamou. Veľmi sa na to teším, lebo od januára som tam ešte nebol.“

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022