Načítavanie údajov ...

Repre muži: Podľa Kukučku obrat k lepšiemu, jeho zverenci chceli za predvedené výkony uhrať ešte priaznivejšie výsledky

Kým marcová prvá polovica účinkovania slovenskej mužskej hádzanárskej reprezentácie v Euro Cupe 2022 vyznela rozpačito a okrem sklamania z výkonov i výsledkov vyvolávala otázky, ako chce národný tím SR so cťou čeliť súperom v januári 2022 na domácich majstrovstvách Európy, aprílovo-májová druhá časť bola v podaní zverencov trénera Petra Kukučku nepochybne lepšia.

„Som veľmi spokojný s prístupom nielen v tomto zápase, ale aj v tréningovom procese. V druhom zápase s Chorvátskom i teraz so Španielskom sme potvrdili zlepšenie. Akoby nastal určitý prelom a konečne vidieť prácu, ktorú robíme. Chalani bojovali a išla z toho energia,“ začal svoje hodnotiace slová kormidelník SR po troch stretnutiach v Chorvátsku a Španielsku.

Zlepšené výkony síce nepriniesli odmenu v podobe veľkého prekvapenia na úkor favoritov, ale Slováci vo Varaždíne v druhom zápase proti Chorvátsku (23:26) takmer 55 minút živili nádej na úspech a v sobotňajšej odvete v Llírii so Španielmi (21:27) takmer 20 minút nepustili úradujúcich európskych šampiónov do vedenia.

„Teší ma, že sme nadviazali na výkon z Chorvátska, ktoré buduje nové družstvo a to omladené potvrdilo svoju kvalitu aj proti Maďarom, nad ktorými v sobotu dlho vyhrávalo. Uvedomujeme si, že v našej hre boli aj nedostatky. Urobili sme veľa technických chýb, z ktorých sme inkasovali ľahké góly. Keď sa nám to podarí do budúcnosti odstrániť, bude to v našom podaní ešte lepšie. Pripravovali sme sa na obe obrany Španielov. Som rád, že sa nám to darilo predovšetkým proti tej vysunutej, s ktorou sme mali doma proti nim problémy,“ poznamenal Kukučka po sobotňajšej prehre.

Aj hlavný kormidelník Slovenska s úľavou priznal, že táto reprezentačná akcia bola vydarenejšia ako predchádzajúca, pri ktorej rezonovali nepresvedčivé výkony a vysoké prehry. K úspešnejšiemu účinkovaniu prispelo aj kvalitnejšie zloženie reprezentačného tímu. „My sme vo viacerých fázach ukázali, že môžeme hrať aj s favoritmi vyrovnanú partiu. Najmä sa o tom presvedčili sami chalani, že keď plnia taktické pokyny, nechýba nasadenie a srdce, tak dokážu odohrať vyrovnané partie. Navyše načerpali veľké množstvo skúseností potrebných pre domáci šampionát, lebo ani tí skúsenejší nemajú na takomto fóre za sebou toľko zápasov proti tímom z absolútnej špičky.“

Najlepším strelcom Slovákov proti Španielom bol so 7 gólmi Dominik Kalafut. „On hráva pravidelne v I. bundeslige. V obrane povypichoval veľa lôpt, vpredu predvádzal dobrú spoluprácu so spoluhráčmi, robil clony a chladnokrvne zakončoval,“ pochválil 25-ročného pivota Kukučka.

Veľkými oporami boli obaja brankári, proti Španielom hviezdil Marián Žernovič, ktorý zneškodnil množstvo striel domácich vrátane štyroch pokutových hodov. „Na jednej strane sa vraciame s príjemnými pocitmi, keďže sme uhrali celkom dobré výsledky. Na druhej strane nás mrzí, že sme napriek solídnemu výkonu prehrali o šesť gólov, čo nie je najmenej. Ani tie prehry s Chorvátmi o osem či tri góly nezodpovedali tomu, čo sme predviedli,“ tvrdil po nedeľňajšom večernom návrate Žernovič, ktorého doplnil kapitán reprezentácie Ľubomír Ďuriš: „Proti Španielom to bol solídny zápas z našej strany. Priniesol aj dve negatíva, a to veľa technických chýb, na ktorých odstránenie sme sa sústredili, a fakt, že sme prehrali. Inak prevládajú pozitíva. Od zápasu k zápasu sme sa viac zohrávali a zlepšovali. Som rád, že tretí duel za sebou sme všetci podali stopercentné výkony.“

Reprezentanti SR budú v strehu aj vo štvrtok 6. mája, keď sa v Budapešti uskutoční žreb základných skupín majstrovstiev Európy 2022, ktoré sa v januári uskutočnia na Slovensku a Maďarsku.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Real Federación Española de Balonmano

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022