Načítavanie údajov ...

Repre muži: Pred rizikom nákazy zvolili istotu, Ďuriš si šampionát bez divákov nevie predstaviť

Pri príležitosti predstavenia Slovnaftu ako oficiálneho partnera majstrovstiev Európy hádzanárov 2022, ktoré budú od 13. do 30. januára na Slovensku a Maďarsku, sa záujmu médií nevyhli ani hlavný tréner tímu SR Peter Kukučka a kapitán Ľubomír Ďuriš.

„Stav kádra nie je úplne optimálny. Ovplyvňujú nás menšie zranenia, ktoré si hráči priniesli z klubov. Vidieť, že majú za sebou ťažkú polovicu sezóny. Museli sme upraviť tréningy. Chceme z nich vyťažiť maximum, ale musíme brať do úvahy aj zdravotný stav, aby to nebolo kontraproduktívne,“ povedal Kukučka, ktorého zverenci nebudú hrať v závere kalendárneho roka nijaký oficiálny prípravný zápas. „Pre nás by bolo najlepšie, keby sme mohli teraz v príprave odohrať domáci dvojzápas. Nepodarilo sa nám však zohnať súpera. Mohli sme ísť do Rumunska na turnaj za účasti Čile, Švajčiarska a domáceho tímu, čo by bolo zo športového hľadiska super. Zvážili sme to však vzhľadom na situáciu vo svete ohľadom COVID-19, ktorá nie je ružová. Oželeli sme túto možnosť, aby sa chalani niekde nenakazili a nerozšírila sa nákaza, čím by vznikol problém v závere prípravy. Radšej sme zvolili bublinu,“ vysvetlil kormidelník Slovákov.

Na predpoludňajších tréningoch sa jeho zverenci budú venovať herným činnostiam a popoludní sa v stretnutiach medzi sebou sa budú snažiť nasimulovať zápasové podmienky. „Našou základnou obranou je 0-6. Naposledy v novembri v dueli proti Srbsku sme mali fázy, keď nám to v obrane fungovalo, ale aj fázy, keď to v nej naopak horelo. V nasledujúcich dňoch sa budeme snažiť stabilizovať našu defenzívu. V útoku bol hlavný problém presadiť sa strelecky. Prízvukoval som hráčom, že musia mať aj sebavedomie, aby boli strelecky nebezpeční. Očakávam, že sa to prenesie aj do zápasov,“ dodal Kukučka.

Ako sa im to podarilo, budú mať slovenskí hádzanári šancu ukázať 6. a 8. januára v medzištátnych zápasoch s Rakúskom.

Kapitán tímu vyšiel z vianočných sviatkov bez prírastku hmotnosti. „S jedlom nemám problém. Môžem zjesť všetko a stále si držím svoju váhu. Nálada je dobrá. Na doterajších tréningoch bolo všetko v poriadku. Snažíme sa byť maximálne koncentrovaní, čo od nás tréner vyžaduje. Už je tam cítiť určité napätie, ešte to nie je vyhrotené, ale určite sa to bude zvyšovať,“ poznamenal Ľubomír Ďuriš, ktorý sa na ME veľmi teší: „Mojou ambíciou je v prvom rade predstaviť sa na šampionáte a zostať zdravý. Je to prvý šampionát v domácom prostredí a zrejme na pár rokov aj posledný. Aj preto si ho chcem na sto percent užiť. Bol by som rád, keby sa nám podaril aj nejaký úspech.“

Aj skúsená stredná spojka s napätím očakáva rozhodnutie ohľadom účasti fanúšikov na tribúnach. „Žiaľ, doba je ťažká. Stále dúfam, že diváci budú môcť prísť do hľadiska. My ich podporu budeme potrebovať. Neviem si predstaviť, že by tam neboli,“ dodal Ľ. Ďuriš.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022