Načítavanie údajov ...

Repre muži: Proti Srbom s cieľom zvíťaziť, Kukučka aj v príprave očakáva maximálnu koncentráciu

Už len štyri medzištátne stretnutia proti dvom rôznym súperom zostávajú odohrať slovenskej mužskej hádzanárskej reprezentácii do začiatku januárových majstrovstiev Európy, ktoré sa uskutočnia na Slovensku a Maďarsku. Dve z nich odohrajú zverenci trénera Petra Kukučku už koncom tohto týždňa, keď v dvojzápase bude ich súperom Srbsko. V januári ich zase preverí Rakúsko. „Máme pred sebou posledné ostré duely pred kontinentálnym šampionátom. Od mojich zverencov budem vyžadovať maximálnu koncentráciu a prístup. Prakticky to bude simulácia toho, čo nás čaká na ME. Musíme byť stopercentne pripravení,“ vyhlásil hlavný kouč mužov SR.

Kormidelník Srbov Antoni Gerona sa vyjadril, že súboje so Slovenskom sú pre jeho zverencov dôležité pre sebavedomie mužstva. „Ja som naše ciele chalanom tiež prezentoval. Ideme do zápasov s tým, že chceme vyhrať,“ tvrdí P. Kukučka.

Srbsko však nebude ľahký protivník. „Srbi tento rok kvalifikácii ME 2022 uhrali s Francúzmi, neskoršími olympijskými víťazmi tri body, keď s nimi neprehrali. Je to veľmi kvalitný súper. Pre našich hráčov to bude obrovská skúsenosť. Je len dobré, že takú previerku môžeme pred domácimi ME absolvovať. Zápasy nám veľa ukážu. Budeme vedieť, kde sme po určitej dobe, ktorá uplynula od nášho posledného zápasového vystúpenia v Euro Cupe,“ poznamenal na adresu súpera Kukučka.

V piatok 5. 11. v Šali so začiatkom od 20.00 h to bude oficiálny zápas, v sobotu 6. 11. v Bratislave sa bude hrať na žiadosť súpera za zatvorenými dverami. „Využijeme to aj my a tiež si budeme skúšať nejaké taktické veci,“ dodal tréner Slovákov.

Slovenskí hádzanári sa budú spoliehať na podporu z hľadiska. „Sme radi, že budeme môcť hrať pred divákmi. Veríme, že fanúšikovia prídu a zaplnia povolenú 450-miestnu kapacitu,“ povedal kanonier španielskej Navy Jakub Prokop a pokračoval: „Srbi majú obrovskú kvalitu. Ich hráči pôsobia v kvalitných súťažiach, hrávajú aj Ligu majstrov. Našou snahou bude predviesť čo najlepšie výkony a uhrať čo najlepšie výsledky.“

Oficiálny priateľský zápas Slovensko – Srbsko je organizovaný v režime OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní ochorenia COVID-19) podľa platného COVID automatu. V tomto režime je podmienkou vstupu na zápas pre majiteľov vstupeniek:

a) potvrdenie o plnom očkovaní, alebo
b) potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu alebo 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu, alebo
c) potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami.

Fanúšikovia pri vstupe do haly budú musieť predložiť na požiadanie vyššie spomenuté potvrdenia a počas celého pobytu v interiéri musia mať prekryté horné dýchacie cesty. Organizátori vyzývajú na dodržiavanie opatrení, aby sa predišlo nepríjemnostiam a nemuseli opustiť halu.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022