Načítavanie údajov ...

Repre muži: Slováci doplatili na slabšiu koncovku, nový štýl potrebuje čas

Hádzanári Slovenska majú za sebou úvodné dva kvalifikačné zápasy o postup na majstrovstvá Európy 2024 v Nemecku. Tie sa skončili víťazstvami favorizovaných súperov z Nórska a Srbska, ktorí si hlavní uchádzači na obsadenie dvoch priamych postupových priečok v 2. skupine. Po oboch dueloch sa vo vyjadreniach reprezentantov SR objavovali slová, že vzhľadom na predvedenú hru mohli dosiahnuť lepšie výsledky.

Po prehre 26:38 v Larviku s Nórskom nastúpili Slováci v Prešove proti Srbsku, proti ktorému doplatili predovšetkým na slabšiu koncovku (21:27). „Zápas pre nás nedopadol dobre. Tento výsledok nás môže mrzieť. Osobne si myslím, že konečný rezultát nezodpovedá predvedenej hre. Keby sme prehrali o dva – tri góly, stále by to bol prehra, ale akceptovala by sa ľahšie. My sa musíme snažiť podávať stále lepší a lepší výkon a potom môžeme pomýšľať na zisk bodov,“ priznal slovenský hrdina stretnutia, brankár Michal Martin Konečný, ktorý ešte v priebehu I. polčasu dostal šancu a v bránke sa prezentoval viacerými skvelým zákrokmi i chytením dvoch pokutových hodov.

Slováci sa v úvode kvalifikácie museli popasovať nielen s tímami patriacimi do európskej špičky, ale aj s herným systémom, ktorý im vštepuje nový španielsky kouč Fernando Gurich.

„Tréner od nás vyžaduje iný štýl obrany, ešte nie sme naň úplne zvyknutí. Chce to ešte čas, aby sme v defenzíve hrali tak, ako potrebujeme. Iní tréneri vyžadujú od hráčov, aby sa príliš nevysúvali. Naopak, Fernando chce od nás, aby hráči lietali von. Sám to nazval ako šialený štýl. Zatiaľ tam ešte vznikalo veľa situácií, keď sa hráči súpera dostávali do zakončenia zo šiestich metrov, ale keď to natrénujeme do takej miery, ako si on predstavuje, tak verím, že bude aj efektívny spôsob obrany. Potrebujeme to viac natrénovať a potom ukázať v zápasoch,“ vyjadril sa Konečný k zmenám v defenzíve, od ktorej kvality je závislý aj gólman.

Na jeho slová nadviazal kapitán tímu Ľubomír Ďuriš, podľa ktorého mužstvo podalo v nedeľu o niečo lepší výkon ako v Nórsku: „Ja som videl pozitíva v tom, že v našej hre boli aj veci, ktoré sme trénovali. Akurát nám nevychádzala koncovka. Škoda, mohol byť z toho ešte lepší výsledok.“

Slováci sú po prvej tretine kvalifikačných bojov zatiaľ bez bodu. Najbližšie budú mať šancu zmeniť túto skutočnosť v marci, keď si v dvojzápase zmerajú sily s Fínmi.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH/Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022