Načítavanie údajov ...

Repre muži: Slováci nechcú proti Srbom nič skrývať

Hádzanári Slovenska majú za sebou prvé tréningy počas sústredenia v Topoľčanoch. Po príchode kvarteta „oneskorencov“ Ľ. Ďuriš, Prokop, Ivanicja, T. Paul má tréner Peter Kukučka k dispozícii už kompletný 20-členný káder. „Síce sa za týždeň nedajú natrénovať nejaké veľké veci, ale určite je tu nejaký čas a priestor na zlepšenie, najmä súhry. Obranu trénujeme stále. Mne sa v ostatných zápasoch páčila naša defenzíva. Keď funguje obrana, tak nie je taký veľký tlak na útok. Vieme však, že niektoré veci nám nefungovali. Potrebujeme hrať dobre aj v útoku a dávať aj góly. Predovšetkým chceme nadviazať na dva vydarené letné bloky prípravy v Egeri. Už na krátkom zraze v septembri i teraz na prvých tréningoch bolo vidieť, že chalani už vedia, čo chceme hrať. Navyše, partia je super. Sme spolu už dlho, chalani si sadli a vzťahy sa vykryštalizovali. Vidieť to na tréningoch i mimo, ako chalani spolu fungujú,“ povedal na utorkovom brífingu Peter Kukučka, ktorý sa definitívne musí vyrovnať s absenciou Csabu Szücsa ml. Skúsená spojka z bundesligového Bergischer HC definitívne uzavrela svoju kapitolu v národnom tíme. „Samozrejme, radi by sme ho tu mali a určite by nám pomohol. Posledné dva roky ho však trápia zdravotné problémy a keďže má pred sebou poslednú fázu hráčskej kariéry, rozhodol sa sústrediť na účinkovanie v klube. Nikto nie je nahnevaný a plne akceptujeme jeho rozhodnutie. Aj jeho to veľmi mrzelo.“

Kukučka teší forma hráčov, čo potvrdzujú svojimi vydarenými vystúpeniami v kluboch. Po zmene klubovej príslušnosti sa k výborným výkonom rozohral napríklad Jakub Prokop patrí v drese španielskej Navy k najlepším strelcom Ligy Asobal. „Ja môžem byť len rád a dúfam, že im to vydrží aj v nasledujúcich mesiacoch, aby si formu preniesli potom aj do reprezentácie. To je základ. Predtým boli aj zrazy, keď vo svojich tímoch nehrávali, tak sme sa ich snažili nakopnúť a postaviť na nohy. Teraz máme pozície minimálne zdvojené a chalani majú dobrú výkonnosť,“ neskrýva spokojnosť hlavný kouč SR.

Do začiatku januárových ME na Slovensku a Maďarsku zostávajú už len dva mesiace. „Myslím si, že chalani si určite uvedomujú blížiaci sa šampionát. Máme pred sebou štyri oficiálne zápasy. Teraz dva náročné proti Srbom, potom v januári ešte s Rakúšanmi,“ poznamenal Kukučka.

Piatkový zápas (5. 11. o 20.00 h) so Srbskom bude mať oficiálny charakter, v priamom prenose ho odvysiela Sport1 TV. „Nemáme sa na čo šetriť a nie je čas na nejakú schovávačku. Nechceme nič skrývať, budeme hrať otvorenú hru. Chceme sa prezentovať hrou ako na majstrovstvách Európy. Ešte sa síce nepripravujeme na konkrétnych súperov, ktorí nás čakajú na šampionáte. Dovtedy sa totiž ešte môže veľa udiať i zmeniť. Týmto zatiaľ nechcem hráčov zaťažovať. Teraz sa koncentrujeme na Srbov, potom pôjdu do klubov, kde budú mať zase svoje veci, takže by to bolo ešte zbytočné. Neskôr dostanú veľa materiálu o kľúčových hráčov našich protivníkov na ME a budeme mať aj čerstvé informácie o súperoch z dejiska šampionátu,“ dodal kormidelník Slovákov.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022