Načítavanie údajov ...

Repre muži: Slováci pracovali na obrane i útoku, Kukučka spokojný s prístupom i nasadením

Hádzanári Slovenska vo štvrtok uzavreli svoje posledné tohtoročné sústredenie, na ktorom pokračovali v príprave na domáce januárové majstrovstvá Európy (13. – 30. 1.). Zverenci hlavného trénera Petra Kukučku sa pripravovali v Bratislave od nedele. „Predovšetkým sme sa zamerali na dve veci, a to na vyladenie obrany 0 – 6, s ktorou sme mali problémy v prípravnom zápase so Srbskom. Chceme defenzívu viac zhustiť, aby hráči na dvojke a pätke viac zaisťovali našich zadákov, ktorí majú najviac práce, a aby krídelníci boli aktívni. Pracovali sme aj na vysunutej obrane, aby sme mali ďalšiu alternatívu. Trénovali sme aj útok. Z obrany sme robili prechody do útoku, druhú vlnu, v ktorej sa takisto potrebujeme zlepšiť, keďže sme mali problém pri hre na postavenú obranu. Musíme dobre brániť. Bol som spokojný s prístupom chalanov, páčilo sa mi, ako pracovali a ich nasadenie. Teraz bude dôležité, aby sme 3. januára, keď sa opäť stretneme, nadviazali na tieto dni, doladili a zlepšili sa v niektorých činnostiach,“ zhodnotil uplynulé dni Peter Kukučka.

Niktorí hráči prišli na zraz s menšími zdravotnými problémami, na sústredení sa zranil jeden z najlepších strelcov španielskej Ligy Asobal Jakub Prokop. „Na treťom tréningu si Jakub podvrtol členok. V stredu absolvoval magnetickú rezonanciu a čakáme na výsledky. Je to veľká škoda. Bolo vidieť, že je v dobrej forme, darí sa mu v lige. Formu si preniesol aj na zraz. Dúfam, že to nebude nič vážne a v pondelok 3. januára sa k nám pripojí. Boľačky mali viacerí, ale zaťali sa a trénovali naplno aj so sebazaprením. Vynechali len úvodný tréning. Nemáme viac času, niekedy treba ísť aj cez bolesť,“ poznamenal kormidelník SR.

Ten dal prvýkrát príležitosť mladému Tomášovi Smetánkovi. „Páčil sa mi. Vidieť, že je vyhratý a má dôveru trénera v španielskom klube. Dostal priestor a dôveru odplatil. Plnil všetky úlohy, ktoré som od neho chcel. Ukazuje sa ako veľmi dobrá dvojička s Ľubom Ďurišom. Určite sa s nami predstaví aj v príprave od 3. januára,“ pochválil Kukučka mladíka zo španielskej Navy.

Šéf realizačného tímu SR vyjadril s blížiacim sa koncom kalendárneho roka aj želanie pre úvod toho nasledujúceho: „Verím, že všetci hráči sa po Novom roku vrátia zdraví.“

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022