Načítavanie údajov ...

Repre muži: Slovákov mrzel konečný rozdiel, tešili ich dobré fázy

Hádzanári Slovenska majú za sebou vstup do bojov o postup na európsky šampionát 2024 v Nemecku. Vo svojom úvodnom kvalifikačnom vystúpení sa nepostarali o prekvapenie na úkor favorita, keď v Larviku sa z triumfu 38:26 (19:11) tešili domáci Nóri. Prehra až 12-gólovým rozdielom mrzela všetkých, lebo v hre bol oveľa prijateľnejší výsledok, ktorý mohol byť povzbudením pred ďalšími stretnutiami.
„Pre nás je to krutý výsledok. Najmä v druhom polčase sme proti náročnému protivníkovi hrali to, čo sme si povedali. Útočili sme široko medzi 1 – 2 a snažili sa doťahovať na súpera. Nóri boli lepší. My máme dlhú cestu pred sebou a ešte máme čo robiť na zlepšení nášho výkonu,“ poznamenal najskúsenejší hráč súčasného kádra Martin Straňovský.

Za najlepšieho hráča slovenského tímu vyhlásili Martina Potiska, ktorého tiež mrzelo, že sme nevyťažili z duelu ešte viac. „Keď sme sa dotiahli na sedemgólový rozdiel, prišli naše zbytočné zaváhania, aké Nóri dokážu využiť a strelili nám pár ľahkých gólov,“ poznamenal Potisk, ktorý priblížil, s akými zámermi išli do konfrontácie s favoritom nielen stretnutia, ale aj 2. kvalifikačnej skupiny: „Pred zápasom sme si povedali, že Nóri síce majú svoju kvalitu a individuálnu silu, ale chceme čo najviac bojovať a vydať zo seba všetko, aby si každý mohol povedať, že sme síce prehrali s lepším tímom, ale dali sme do toho toľko, koľko sa len dalo.“

Pavla Polakoviča, asistenta hlavného kouča Fernanda Guricha, potešili najmä fázy, keď slovenské družstvo dokázalo hrať organizovane v obrane i v útoku. „V obrane sme boli agresívni, hráčov súpera sme napádali ´vonku´, Nóri mali potom problém s rozohrávkou, ako aj presadiť sa. Získavali sme z toho lopty. V útoku sme hrali trpezlivo, vedeli sme ich dostať do pohybu a nachádzať diery medzi veľkými a silnými Nórmi. To bol kľúč na prekonanie ich obrany,“ skonštatoval Polakovič, ale nezakrýval si oči ani pred slabšími chvíľami mužstva SR: „Vyskytli sa aj pasáže, keď sme naivne ustupovali pred nimi, čo bola veľká chyba. V útoku sme rýchlo zakončovali už po niekoľkých prihrávkach. To nás môže mrzieť. Musíme si to ešte pozrieť a zanalyzovať. Zatiaľ sme však mali málo tréningov, aby sme sa na to poriadne pripravili. Žiaľ, viac času nebolo. Musíme sa otriasť a už sa pripravovať na Srbov.“

Slováci sa po návrate zo severu Európy budú chystať v Prešove, kde v nedeľu 16. októbra budú od 18.00 h hostiť Srbov. V Tatran handball aréne budú potrebovať podporu fanúšikov. Vstupenky je možné si zakúpiť prostredníctvom siete Ticketportal: https://www.ticketportal.sk/event/Kvalifikacny-zapas-o-postup-na-ME-2024-hadzanarov.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022