Načítavanie údajov ...

Repre muži: T. Urban a L. Urban sa zhodli: „Vieme, o čo nám ide. Kvalitná príprava je potrebná“

Aj legionári z Francúzska a Nemecka sa po ligovej sezóne radi obetujú pre úspech na ME

Na aktuálnom zraze slovenskej reprezentácie hádzanárov v maďarskom Egeri sú trénerskému štábu na čele s hlavným koučom Petrom Kukučkom k dispozícii už aj legionári z Nemecka a Francúzska, ktorí na predchádzajúcom júnovom sústredení chýbali pre klubové povinnosti.

Jedným z nich je aj Tomáš Urban, ktorý si tiež uvedomuje dôležitosť spoločnej prípravy aj v tomto letnom období. „Zriekli sme sa našich dovoleniek, lebo vieme, o čo ide. Každému z nás je jasné, prečo sme sa tu stretli a o čo sa snažíme. Nie sú veľké očakávania, keďže teraz nemáme pred sebou nijaký duel, ale naším cieľom v Egeri je čo najlepšie sa pripraviť a poriadne sa zohrať pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy. Mám informácie a aj som videl, čo sa tu v júni robilo, takže dúfam, že aj tentoraz sa to ponesie v tomto duchu. Ja sa na to veľmi teším,“ uviedol v rozhovore ľavoruký krídelník, ktorý do poslednej chvíle úspešne bojoval s TV Emsdetten o záchranu v II. bundeslige: „Mám za sebou ťažkú sezónu, ale tu sa s tým budem musieť popasovať. Využijem všetky možnosti, ktoré máme k dispozícii, aj na regeneráciu. Súčasťou programu je tu tiež niečo na spestrenie. Napríklad vodné pólo, kde sa teším na výkony plavcov i neplavcov. Na stmelenie kolektívu potrebujeme aj takéto akcie,“ poznamenal T. Urban.

Po zavŕšení úvodnej legionárskej sezóny dorazil do maďarského kúpeľného mesta Lukáš Urban. „Nie je zvykom pripravovať s reprezentáciou v tomto období, ale je to potrebné. Európsky šampionát je už za rohom a my sa musíme čo najlepšie pripraviť na domáce vrcholné podujatie. Na predchádzajúcom zraze som chýbal pre klubové povinnosti. Dúfam, že z tohto si odnesiem čo najviac. V úvode sme precvičovali kombinácie z minulého zrazu. Niektoré som si pamätal ešte z akcií národného tímu počas Euro Cupu, pribudli tiež nejaké nové veci. Myslím si, že to máme rozumne nastavené, aby sme sa v úvode nepreťažili,“ skonštatovala spojka C’Chartres Métropole Handball.
L. Urban sa vyjadril tiež k svojmu ligovému účinkovaniu. „Aj pre mňa to bola náročná sezóna. Prišiel som do nového klubu po zranení. Prvé tri mesiace som rehabilitoval a pripravoval sa individuálne. Potom som sa musel do toho dostať, čo nebolo jednoduché, keďže francúzska Lidl Starligue je veľmi kvalitná súťaž. V závere ročníka som už mal aj dobrú minutáž, takže ku koncu som bol spokojný.“

Autor: slovakhandball.sk, Foto:

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022