Načítavanie údajov ...

Repre muži: V Egeri desaťdňová príprava reprezentácie, bez L. Urbana, ale s Péchym

Ligová sezóna 2020/2021 je pomaly na svojom konci, ale najlepší slovenskí hádzanári sa ešte pred vytúženými dovolenkami musia z klubových povinností preladiť na reprezentačné. Reprezentanti SR nemôžu zaháľať, keďže už len niečo vyše pol roka ich delí od účasti na domácich majstrovstvách Európy, ktoré bude v januári 2022 spoločne hostiť Slovensko a Maďarsko.

Realizačný tím na čele s hlavným trénerom Petrom Kukučkom pripravil pre národný tím desaťdňové sústredenie, ktoré sa uskutoční v Maďarsku. Od 6. do 15. júna bude jeho dejiskom mesto Eger, a tak z nominovaných hráčov má najbližšie na nedeľňajší zraz pivot miestneho prvoligového družstva Šimon Macháč.

„Pôvodný zámer bol urobiť sústredenie v Tatrách, ale to by sme museli cestovať do Popradu na tréningy v hale a strávili by sme presunmi v autobuse dosť času, ktorý sa dá využiť aj inak. Navyše, keby nevyšlo počasie, tak by to z hľadiska našich možností nebolo optimálne. A tak sme sa spojili s naším bývalým reprezentantom Petim Szabóom, ktorý je v SBS-Eger športový riaditeľ. V Egeri máme všetko k dispozícii – halu, posilňovňu a keďže ide o kúpeľné mesto, tak aj podmienky na regeneráciu. Zídeme sa tu aj v prvej polovici júla,“ uviedol pre slovakhandball.sk na margo voľby dejiska Kukučka.

V jeho nominácii tentoraz nastali len drobné zmeny. Pôvodne 20-členný káder sa rozrástol o jedného hráča, ktorým je Lukáš Péchy. Ľavý krídelník účastníka II. bundesligy TuS Ferndorf je jediný z hráčov pôsobiacich v Nemecku, ktorý je pre túto reprezentačnú akciu k dispozícii.

„Podarilo sa vybaviť, že hoci ešte pokračuje ligová sezóna v druhej najvyššej nemeckej súťaži, tak Lukáš sa bude môcť zúčastniť na sústredení. Ja som za to rád, takto budem mať k dispozícii tri krídla nielen na pravej, ale i ľavej strane,“ poznamenal kormidelník SR.

Z pôvodne nominovaných nedorazí v júni do Egeru Lukáš Urban, spojka C’Chartres Métropole Handball. „Ešte má klubové povinnosti vo Francúzsku. Stihol by len úplný záver sústredenia, čo by už nemalo význam. Namiesto neho sme donominovali Vladimíra Ratkovského z bratislavského ŠKP,“ vysvetlil Kukučka, ktorý nebude mať na zraze od začiatku kompletný káder: „Brankár Teo Paul z Nimes má tiež klubové povinnosti a pripojí sa k nám neskôr.“

Nominácia hádzanárov Slovenska na júnové sústredenie v maďarskom Egeri (6. – 15. 6. 2021):

brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (Grundfos Tatabánya/Maď.)

pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.)

krídla: Lukáš Péchy (TuS Ferndorf/Nem.), Marek Kováčech (Handball Sportunion Leoben/Rak.), Martin Briatka, Ľubomir Ivanicja (obaja MŠK Považská Bystrica), Tomáš Bogár, Daniel Polák (obaja HKM Šaľa)

spojky: Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Prokop (Budakalász Kézilabda ZRT/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Otto Kancel (Orosházi FKSE-LINAMAR/Maď.), Marek Hniďák (Ceglédi KKSE/Maď.), Marek Korbel (TJ Sokol Nové Veselí/ČR), Tomáš Rečičár (Tatran Prešov), Andrej Sloboda (MŠK Považská Bystrica), Patrik Hruščák (Košice Crows), Vladimír Ratkovský (ŠKP Bratislava)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022