Načítavanie údajov ...

Repre muži: V Egeri šanca aj pre mladé nádeje

Na júnovom sústredení hádzanárov Slovenska, ktoré sa v nedeľu začalo v maďarskom Egeri, sa okrem tradičných členov reprezentačného kádra objavilo aj niekoľko nádejných hráčov do budúcnosti. Hlavný kouč SR Peter Kukučka okrem Tomáša Bogára, ktorý sa už udomácnil v národnom tíme, pozval na desaťdňový kemp Andreja Slobodu z MŠK Považská Bystrica, Daniela Poláka z HKM Šaľa, Mareka Hniďáka z maďarského Ceglédu a po zmene v nominácii aj Vladimíra Ratkovského z bratislavského ŠKP (vo výbere nahradil Lukáša Urbana, pozn.).

Všetci štyria už v minulosti dostali pozvánky do reprezentácie, teraz dostávajú ďalšiu šancu presvedčiť s svojom potenciáli a kvalitách. „O Hniďákovi išli dobré referencie z Maďarska. Je to skoro dvojmetrový ľavák, pravá spojka a chcem ho vidieť. Krídelník Polák má tiež kvalitu, som zvedavý, ako sa posunul odvtedy, čo bol s nami naposledy. Sloboda je mladý talent a s takýmito hráčmi treba pracovať. Náš dirigent hry Ľubo Ďuriš už nemá dvadsať a len na Aďovi bude záležať, či sa za rok, dva či tri prepracuje k stabilnému miestu v reprezentácii. V Považskej Bystrici hrá na ľavej i strednej spojke dobre. Uvidíme, ako sa bude prezentovať počas sústredenia,“ poznamenal Kukučka k svojmu rozhodnutiu nominovať do Egeru aj spomenuté nádeje.

Kukučka opäť pozval aj brankára Michala Martina Konečného (Tatabánya) a krídelníka Ľubomira Ivanicju (Považská Bystrica), ktorí na predchádzajúcej akcii na prelome apríla a mája chýbali. „Chcel som mať k dispozícii troch gólmanov, preto som okrem Žernoviča a Paula nominoval aj Konečného. Na tento post rátam ešte aj s Igorom Čuprynom, ale ten teraz mení klub a čaká ho sťahovanie. Ivanicja bol súčasťou tímu počas marcovej akcie, na ďalšej chýbal, ale stále je v širšom kádri. V považskobystrickom drese podával dobré výkony. Chcem, aby hráči boli stále takpovediac v systéme a veci, o ktoré sa snažíme, neboli pre nich nové,“ dodal tréner hádzanárov Slovenska.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022