Načítavanie údajov ...

Repre muži: V Hasselte úlohou posledný krok k postupu na MS

Sobotňajší večer dá odpoveď na otázku, či slovenskí hádzanári po 12 rokoch postúpia na svetový šampionát. Zverenci trénera Petra Kukučku od 20.10 h nastúpia v Hasselte proti Belgičanom na odvetný duel 1. kola play-off kvalifikácie mužov o postup na majstrovstvá sveta 2023 v Poľsku a Švédsku. Zo stredajšieho prvého stretnutia v Topoľčanoch si Slováci odniesli víťazstvo 28:26, hoci po prvom polčase zaostávali štvorgólovým mankom.
„Škoda, mali sme šancu vyhrať aj väčším rozdielom. Teraz sa už musíme pozerať dopredu, poučiť sa, vyvarovať sa chýb a stavať na tom dobrom. V Belgicku nás určite čaká náročný duel. Dvojgólový náskok môže hrať svoju rolu. Sme silnejší, ale treba to preniesť na palubovku a ustáť to mentálne. Toto je play-off, každá jedna chyba sa trestá. Nemôžeme urobiť deväť technických chýb za polčas. Potrebujeme si viac vážiť loptu, hrať dlhšie v útoku a lepšie si pripraviť akcie,“ uviedol hlavný kouč SR, ktorý verí, že jeho zverenci sa predvedú na belgickej pôde v ešte lepšom svetle ako doma. „Očakávam, že sa z prvého duelu určite poučíme a odohráme v Belgicku úplne iný zápas. Chceme postúpiť na MS, ale musíme podať normálny výkon. S takou hrou ako v prvom polčase, nemáme na MS čo hľadať. Vieme, kde sme robili chyby, s čím sme mali problémy. Nebudem hovoriť konkrétne, čo vytiahneme na súpera, ale budeme snažiť pripraviť hráčov čo najlepšie. Oni nás ani často nedostávali do náročných situácií, to my sme sa zrážali vlastnými chybami. Toto musíme odstrániť. Keď odohráme celý zápas ako druhý polčas, nebojím sa o výsledok,“ vyjadril sa Kukučka.

Slovákov delí 60 minút od miestenky na MS, keďže lepší z tejto dvojice nemusí hrať po suspendácii Ruska 2. kolo kvalifikácie. „Je to relatívne blízko, ale zároveň aj ďaleko. Základ úspechu bude vyvarovať sa technických chýb a vyhnúť pasážam ako v prvom polčase v Topoľčanoch,“ tvrdí kapitán slovenského tímu Ľubomír Ďuriš, na ktorého slová nadviazal najlepší strelec Tomáš Urban: „Očakávania sú veľké. Do Belgicka ideme vyhrať a postúpiť. Všetci si uvedomujeme príležitosť, ktorá je pred nami. Nemusí sa už opakovať a bol by hriech nevyužiť šancu.“

Po piatkovom leteckom presune čaká slovenských hádzanárov ešte podvečer tréning v dejisku. V kádri prišlo k zmene, keď sa opäť vymenili ľaví krídelníci Briatkovci. Martin pre pozitívny test na koronavírus nebol k dispozícii ani v stredu, naopak do tímu sa vrátil Juraj. V nominovanej šestnástke hráč gréckeho AEK Atény zaujal miesto Vladimíra Ratkovského.

1. kolo play-off kvalifikácie mužov o postup na MS 2023 – odveta:
HASSELT
sobota 19. 3.: 20.10 h Belgicko – Slovensko, rozhodujú: Javier Álvarez Mata a Yon Bustamante López zo Španielska, prvý zápas 26:28

Nominácia hádzanárov Slovenska na odvetné stretnutie dvojzápasu 1. kola play-off kvalifikácie MS 2023 proti Belgicku:
brankári: Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (BM Ángel Ximénez Puente Genil/Šp.)
pivoti: Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen/Nem.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.)
krídla: Tomáš Urban (TSV GWD Minden/Nem.), Juraj Briatka (AEK Atény/Gréc.), Marek Kováčech (Handball Sportunion Leoben/Rak.), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec)
spojky: Tomáš Smetánka (Viveros Herol BM Nava/Šp.), Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Marek Hniďák (HC Burgenland/Nem.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Lukáš Urban (Grundfos Tatabánya KC/Maď.), Derviš Birdahič (ŠKP Bratislava)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022