Načítavanie údajov ...

Repre muži: V júni sústredenie reprezentácie v Maďarsku aj s Hniďákom, Polákom a Slobodom

Nominácia reprezentácie hádzanárov Slovenska na júnovú reprezentačnú akciu v Egeri

Hádzanárska reprezentácia Slovenska bude v príprave na januárový domáci európsky šampionát 2022 pokračovať v príprave aj v júni po skončení ligových súťaží vo väčšine európskych krajín. Realizačný tím na čele s hlavným kormidelníkom Petrom Kukučkom naplánoval sústredenie od 6. do 15. júna 2021. Slováci sa zídu v maďarskom Egeri, kde sa budú venovať hernej, kondičnej, silovej i mentálnej stránke. Najbližšie na zraz to bude mať pivot tamojšieho družstva SBS Šimon Macháč, ktorý je jedným z dvadsiatky nominovaných hráčov. V kádri je 13 legionárov a 7 zástupcov z klubov slovenskej Niké Handball extraligy. Z hráčov pôsobiacich v zahraničí chýbajú legionári z Nemecka – Tomáš Urban, Dominik Kalafut, Martin Potisk, Lukáš Péchy či Csaba Szücs ml.. Z domácej súťaže nie je k dispozícii zranený Oliver Rábek. Do národného tímu sa vracajú brankár Michal Martin Konečný, krídelník Ľubomir Ivanicja a v tomto výbere dostanú šancu aj mladíci Daniel Polák, Marek Hniďák či Andrej Sloboda.

Nominácia hádzanárov Slovenska na júnové sústredenie v maďarskom Egeri (6. – 15. 6. 2021):

brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (Grundfos Tatabánya/Maď.)

pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.)

krídla: Martin Briatka, Ľubomir Ivanicja (obaja MŠK Považská Bystrica), Tomáš Bogár, Daniel Polák (obaja HKM Šaľa)

spojky: Lukáš Urban (C’Chartres Métropole Handball/Fr.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Prokop (Budakalász Kézilabda ZRT/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Otto Kancel (Orosházi FKSE-LINAMAR/Maď.), Marek Hniďák (Ceglédi KKSE/Maď.), Marek Kováčech (Handball Sportunion Leoben/Rak.), Marek Korbel (TJ Sokol Nové Veselí/ČR), Tomáš Rečičár (Tatran Prešov), Andrej Sloboda (MŠK Považská Bystrica), Patrik Hruščák (Košice Crows)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022