Načítavanie údajov ...

Repre muži: V úvode januára opäť s 21 hráčmi, Čupryna vymení Konečného

Hádzanári Slovenska sa po Novom roku napokon zídu v takmer rovnakom zložení v závere decembra, keď absolvovali sústredenie v Bratislave. Namiesto pôvodne očakávanej osemnástky sa 3. januára 2022 stretne ešte stále 21-členný káder.
„Rozhodli sme sa pozvať ešte 21 hráčov aj vzhľadom k tomu, že u viacerých sú tam drobnosti zdravotného charakteru a nevieme, ako zareagujú záťaž,“ vysvetlil hlavný tréner mužov SR Peter Kukučka zmenu pôvodného plánu.

V menoslove pozvaných hráčov však nastala jedna zmena – na brankárskom poste. „Namiesto Michala Martina Konečného sme zavolali Igora Čuprynu z ruského Taganrogu. Dlhšie s nami nebol, keďže ho nebolo možné pozvať, lebo bol zaočkovaný vakcínou Sputnik. Teraz je to už možné, tak ho chcem vidieť chytať. Potom sa rozhodneme, s ktorými troma brankármi absolvujeme šampionát,“ poznamenal Kukučka.

Do Košíc, kde budú hrať Slováci svoje zápasy v základnej F-skupine na januárových majstrovstvách Európy (13. – 30. 1. 2021), bude nominovaná dvadsiatka. Jej zloženie dostane definitívnu podobu po druhom z dvoch prípravných zápasov proti Rakúsku (6. a 8. 1.).

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022