Načítavanie údajov ...

Repre muži: Žernovič a Ďuriš veria, že v nedeľu to proti Srbom bude lepšie

Hádzanári Slovenska sa po štvrtkovom vstupe do kvalifikácie ME 2024 v Larviku proti Nórom (26:38) musia rýchlo preladiť na ďalšieho spolufavorita 2. skupiny. Už v nedeľu od 18.00 h privítajú v prešovskej Tatran handball aréne v rámci 2. kola Srbov.

„Vedeli sme do čoho ideme. Nóri boli ťažký kaliber a pre nás to bol s nimi náročný duel. Severania ukázali svoju kvalitu, ale my sme im v niektorých fázach dokázali konkurovať. Škoda záverečných minút, lebo dovtedy sme držali sedemgólový rozdiel,“ vrátil sa k štvrtkovému vystúpeniu brankár Marián Žernovič a pred nedeľňajším súbojom so Srbskom poznamenal: „Takisto disponujú obrovskou kvalitou. My sa však opäť musíme sústrediť predovšetkým na nás. Na to, čo nám oni dovolia, nemusíme hľadieť. Predovšetkým sa potrebujeme vyvarovať zaváhaniam, ktorých sme sa dopustili v Nórsku, teda minimálne ich eliminovať a ukázať, že sa od zápasu k zápasu zlepšujeme.“

Slováci si so Srbmi zmerali sily naposledy vlani v novembri v prípravnom dueli v Šali (21:32), kde boli v generálke pred ME 2022 bez šance. „My sme pomenili zostavu i systém. Vieme, že kvalita je na ich strane, ale musíme zahrať lepšie ako proti Nórom. Čaká nás náročná úloha, ale dúfam, že to bude v našom podaní zase lepšie,“ vyslovil želanie kapitán tímu Ľubomír Ďuriš.

Slovenskí hádzanári v piatok podvečer dorazili do Prešova, kde ich v sobotu čakajú dva tréningy. Do kádra sa vrátilo duo Andrej Sloboda – Marián Hajko, hlavný kouč Fernando Gurich má aktuálne k dispozícii 18-členný tím. „V nedeľu budeme potrebovať hrať s takou intenzitou ako v druhom polčase v Larviku. Mali sme dobré fázy, ale potrebujeme tak hrať čo najdlhšie, ideálne celý zápas,“ skonštatoval Gurich.

Nedeľňajšie stretnutie je pre reprezentantov SR mimoriadne dôležité. Zo skupiny sa dá totiž postúpiť aj z tretieho miesta, ale na to potrebujú zabodovať proti niektorému z favoritov. V Prešove budú mať na to zrejme najprijateľnejšiu možnosť. Budú však potrebovať tiež pomoc publika. A preto veria, že fanúšikovia zaplnia Tatran handball arénu. Vstupenky je možné si zakúpiť prostredníctvom siete Ticketportal:

https://www.ticketportal.sk/event/Kvalifikacny-zapas-o-postup-na-ME-2024-hadzanarov.

Približne 500 vstupeniek bude potom k dispozícii aj v pokladniciach priamo v hale. Priaznivci, ktorí nebudú môcť prísť do Prešova, si môžu stretnutie pozrieť v priamom prenose na Sport1 TV.

Program zápasov 2. kola 2. kvalifikačnej skupiny:
nedeľa 16. 10.:
15.00 h Fínsko – Nórsko (Vantaa)
18.00 h Slovensko – Srbsko (Prešov), rozhodujú: Bartosz Leszczyňski a Marcin Piechota z Poľska

Tabuľka:
1. Nórsko 1 1 0 0 38:26 2
2. Srbsko 1 1 0 0 34:24 2
3. Fínsko 1 0 0 1 24:34 0
4. Slovensko 1 0 0 1 26:38 0

Nominácia hádzanárov Slovenska na zápas kvalifikácie o postup na mužské ME 2024 proti Srbsku (16. 10. v Prešove):
brankár: Marián Žernovič (TSV St. Otmar Handball St. Gallen/Švaj.), Michal Martin Konečný (SC kelag Ferlach/Rak.)
pivoti: Šimon Macháč (Fejér-B.Á.L. Veszprém/Maď.), Matúš Moravčík (HC Dukla Praha/ČR)
krídelníci: Martin Straňovský (HK Košice), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec), Tomáš Dévai (MHC Štart Nové Zámky)
spojky: Jakub Prokop, Tomáš Smetánka (obaja Viveros Herol Balonmano Nava/Šp.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Martin Potisk (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Marek Hniďák (HK FCC Město Lovosice/ČR), Marek Hlinka (HC Dukla Praha/ČR), Ľuboš Hlipala (HBC Jičín/ČR), Marián Hajko (TJ Sokol Nové Veselí/ČR), Ľubomír Ďuriš, Andrej Sloboda (obaja MŠK Považská Bystrica), Mikuláš Kucsera ml. (MHC Štart Nové Zámky)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022