Načítavanie údajov ...

Repre muži: Žernovič po kvalifikačnom nezdare: Veľká škoda pre našu hádzanú

Smutný bol nedeľňajší návrat hádzanárov Slovenska z odvetného kvalifikačného zápasu 1. kola play-off o postup na majstrovstvá sveta 2023. Slováci vybuchli v odvete, keď v sobotu podľahli v Hasselte domácim Belgičanom 26:31 (11:14). Keďže v Topoľčanoch vyhrali v stredu len 28:26, z miestenky na svetový šampionát do Poľska a Švédska sa tešil súper.
Jedným z mála tých, ktorí sa nemuseli za svoj výkon hanbiť bol brankár Marián Žernovič. „Pociťujem sklamanie. Sklamaní sme všetci. Môžeme to nazvať blamážou či aj hocijako inak, ale v prvom rade to je veľká škoda, pretože to mohol byť jeden veľký výsledok pre našu hádzanú. Žiaľ, dvojzápas s Belgickom nám nevyšiel, z toho duel u súpera absolútne… Veľmi ťažko sa to vysvetľuje. Nie je to prvý ľahký zápas, ktorý sme mali teoreticky vyhrať. Aj v minulosti sme niektoré podobné nezvládli. To je zrejme realita našej hádzanej. Naša výkonnosť za posledné roky je obrazom toho, kde sa momentálne nachádzame,“ uviedol po návrate na Slovensko Žernovič, ktorý neuvažuje o ukončení reprezentačnej kariéry. „O tomto sme sa ešte nerozprávali. Je len krátky čas po kvalifikačnom nezdare a bolo by unáhlené teraz hovoriť o tom, či pokračovať v reprezentácii alebo nie. Bolo by najľahšie ujsť z boja a povedať si, že to nemá zmysel. Aj my máme prsty v tom, ako to je momentálne. Odísť z reprezentácie nie je riešenie. Práve my skúsenejší by sme mali zabojovať o to, aby sme národný tím posunuli vyššie,“ uviedla brankárska opora, ktorá toho v noci zo soboty na nedeľu veľa nenaspala: „Po hocijakom zápase sa zaspáva vždy ťažko, ale po takomto dvojnásobne. Boli to smutné chvíle od konca zápasu, niesli sa v duchu veľkého sklamania. Určite nás to bude ešte dlho držať.“
Ťažko hľadal slová vysvetľujúce vyradenie Belgičnami aj Marek Kováčech. „Bol som presvedčený, že s ľahkosťou vyhráme alebo minimálne postúpime. Som veľmi sklamaný a ospravedlňujem sa fanúšikom, že sme to nezvládli. Bola to obrovská šanca dostať sa na svetový šampionát, ale bol to veľký výbuch. Fakt sme mali málo momentov, na ktorých sme sa v odvete mohli chytiť. Aj keď nám brankár niečo chytil, my sme sa v útoku nevedeli presadiť. Musím uznať, že Belgičania boli lepší, minimálne o triedu,“ priznal Kováčech.
Slováci mali unikátnu šancu zahrať si na vrcholnom podujatí dva roky za sebou. K tohtoročnej účasti na ME mohli pridať aj štart na MS 2023. „Fakt sme si mysleli, že postúpime ľahko, ale tak sme to dobabrali. Skutočne ma to mrzí. Ľudí sme chceli potešiť, teraz musíme začať od nuly,“ dodal ľavák, ktorý v Hasselte dostal šancu na pravom krídle.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022