Načítavanie údajov ...

Repre muži: Zmeny v nominácii na kvalifikáciu, na zraz aj Novozámčan Kucsera

Hádzanári Slovenska sa už v nedeľu 9. októbra zídu v Bratislave, kde sa budú pripravovať na budúcotýždňové kvalifikačné duely o postup na majstrovstvá Európy 2024 v Nemecku. Ešte pred zrazom musel hlavný tréner Fernando Gurich urobiť dve zmeny v nominácii. Namiesto zraneného Jakuba Kravčáka z Tatrana Prešov povolal španielsky kouč Martina Potiska z maďarského HE-DO B.Braun Gyöngyös a najnovšie sa ospravedlnil Ivan Bystrický z MŠK Považská Bystrica, na miesto ktorého dostal pozvánku Mikuláš Kucsera z MHC Štart Nové Zámky. Po týchto zmenách sa zmenil aj pomer legionárov v národnom tíme SR. Zo zahraničných klubov je v nominácii tucet hráčov, domáce kluby sú zastúpené ôsmimi.
Slováci začnú boje v 2. skupine proti favorizovaným tímom – vo štvrtok 13. 10. si od 18.15 h zmerajú sily v Larviku s Nórskom a potom v nedeľu 16. 10. od 18.00 h privítajú v prešovskej Tatran handball aréne Srbov.

Aktualizovaná nominácia hádzanárov Slovenska na sústredenie a prvá dva zápasy kvalifikácie o postup na mužské ME 2024 (9. – 16. 10. 2022):
brankár: Marián Žernovič (TSV St. Otmar Handball St. Gallen/Švaj.), Michal Martin Konečný (SC kelag Ferlach/Rak.), Lukáš Ľuba (HC Sporta Hlohovec)
pivoti: Šimon Macháč (Fejér-B.Á.L. Veszprém/Maď.), Matúš Moravčík (HC Dukla Praha/ČR)
krídelníci: Martin Straňovský (HK Košice), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec), Erik Fenár (Tatran Prešov), Tomáš Dévai (MHC Štart Nové Zámky)
spojky: Jakub Prokop, Tomáš Smetánka (obaja Viveros Herol Balonmano Nava/Šp.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Martin Potisk (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Marek Hniďák (HK FCC Město Lovosice/ČR), Marek Hlinka (HC Dukla Praha/ČR), Ľuboš Hlipala (HBC Jičín/ČR), Marián Hajko (TJ Sokol Nové Veselí/ČR), Ľubomír Ďuriš, Andrej Sloboda (obaja MŠK Považská Bystrica), Mikuláš Kucsera ml. (MHC Štart Nové Zámky)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/mhcstart.sk

Najnovšie news

28. Nov, 2022

Zomrel Jozef Hlinický

V pondelok 28. novembra 2022 zomrel vo veku 77 rokov Jozef Hlinický, bývalý ligový rozhodca a člen…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022