Načítavanie údajov ...

Repre predkadetky: Slovenky bez zmien, tešia sa do Detvy na turnaj EYOF

Na vystúpenie na 16. letnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Banskej Bystrici sa chystajú aj slovenské hádzanárske reprezentantky v kategórii predkadetiek (ročníky nar. 2005 – 2006). „Najskôr sme mali trojdňový, potom štvordňový blok a následne sme sa od 4. do 10. júla sa pripravovali v bratislavskom Dome športu. Na programe boli len tréningy. V piatok popoludní sa zídeme v Púchove, kde si dvakrát zatrénujeme a potom sa už vydáme na cestu do dejiska EYOF. Hráčky sú zdravotne v poriadku, našu 15-člennú nomináciu sme nemuseli meniť,“ uviedol tréner predkadetiek SR Ľuboš Hepner, ktorý má až na jednu výnimku – spojku Lilianu Jakubisovú z nemeckého Thüringeru HC – k dispozícii hráčky zo slovenských klubov. Po štyri hráčky sú z HC DAC Dunajská Streda (Beke, Ravasz, Szalaiová, Sidó) a MŠK Iuventa Michalovce (Szatmáry, Čižmáriková, Rohaľová, Valiska). Pre účasť kadetiek na augustových majstrovstvách sveta však nemôže využiť služby všetkých hráčok s ročníkom narodenia 2005.
Hádzanársky turnaj dievčat v rámci EYOF 2022 bude v zrekonštruovanej športovej hale v Detve. „Aj pre nás to bude nové prostredie, v ktorom sme ešte neboli. Necháme sa prekvapiť, ako to tam bude vyzerať,“ poznamenal Hepner.
Slovenky začnú svoje účinkovanie v základnej skupine v pondelok 25. 7. súbojom s Maďarkami, v utorok 26. 7. si zmerajú sily s Rumunkami v stredu 27. 7. nastúpia proti Dánkam. Potom budú nasledovať súboje o konečné umiestnenie.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie predkadetiek SR na EYOF v Banskej Bystrici (24. – 30. 7. 2022):
brankárky: Karolína Šperglová (Strojár Malacky), Barbara Szalaiová (HC DAC Dunajská Streda)
pivotky: Lucia Labudová (HC Tatran Stupava), Vanda Čižmáriková (MŠK Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Emma Lukáčová, Lucia Rychlíková (obe ŠŠK SLŠ Prešov/Vranov nad Topľou), Hanna Ravasz (HC DAC Dunajská Streda), Timea Alžbeta Valiska (MŠK Iuventa Michalovce)
spojky: Liliana Jakubisová (Thüringer HC/Nem.), Viktória Rohaľová, Timea Szatmáry (obe MŠK Iuventa Michalovce), Natália Labudová (HC Tatran Stupava), Linda Sidó, Laura Kitti Beke (obe HC DAC Dunajská Streda), Dáša Ondrijová (ŠŠK SLŠ Prešov/Vranov nad Topľou)

Realizačný tím:
hlavný tréner: Ľuboš Hepner
asistent trénera: Marek Bozsóky
vedúca tímu: Mária Straková
fyzioterapeutka: Simona Kubovičová

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022