Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Slovenkám v sobotu vyžrebujú súpera v play-off, Dueňas má svoje želanie

Sobotňajšie popoludnie v dejisku 15. majstrovstiev Európy hádzanárok bude zaujímavé aj pre dvadsať krajín. V slovinskej Ľubľane vyžrebujú po 13.00 h II. fázu kvalifikácie o postup na budúcoročný 28. svetový šampionát žien v Dánsku, Nórsku a Švédsku (29. 11. – 17. 12. 2023).

Žreb bude súčasťou záverečnej tlačovej konferencie na EHF EURO 2022 v Slovinsku, Severskom Macedónsku a Čiernej Hore a určí desať dvojíc, ktoré si zmerajú sily v dvojzápasoch play-off v apríli 2023. V osudí bude aj Slovensko, ktorého reprezentantky poľahky začiatkom novembra prešli cez I. fázu kvalifikácie, keď súperky z Lotyšska vyradili vďaka dvom vysokým víťazstvám – 46:21 v Šali a 43:17 vo Valmiere.

Protivníkom SR bude jeden z účastníkov ME 2022, ktoré tvoria desať tímov nasadených do I. koša: Chorvátsko, Španielsko, Nemecko, Maďarsko, Severné Macedónsko, Poľsko, Rumunsko, Slovinsko, Srbsko, Švajčiarsko. Naopak, Slovenky sa určite nestretnú s deviatkou družstiev zaradených spolu s nimi do II. koša (postupujúci z I. fázy a ČR na základe postavenia v renkingu národných tímov): Česko, Rakúsko, Island, Turecko, Ukrajina, Portugalsko, Grécko, Taliansko, Kosovo. Podmienkou je, že nemôžu byť do jednej dvojice vyžrebované Srbsko a Kosovo. Žrebovať sa bude aj výhoda domáceho prostredia. Prvé zápasy sú na programe 7. – 8. apríla, odvety 11. – 12. 4. 2023.

„Úroveň všetkých tímov je veľmi vysoká, ale pre nás by bolo dobré, keby sme hrali proti tímu, ktorý nepostúpil do ďalšej fázy turnaja. Z toho, čo som videl, si myslím, že Švajčiarsko alebo Severné Macedónsko by mohli byť súpermi, s ktorými by sme sa mohli porovnávať,“ uviedol v nedávnom rozhovore pre slovakhandball.sk hlavný kouč SR Jorge Dueňas v odpovedi na otázku o želanom súperovi v play-off.

Istú účasť na majstrovstvách sveta 2023 majú Dánsko, Švédsko (organizátori), Nórsko (obhajca a zároveň organizátor). Na ME 2022 si miestenku zaistila aj ďalšia trojica najlepších s výnimkou už spomenutého tria usporiadateľov: semifinalisti Francúzsko, Čierna Hora a v dueli o 5. miesto účinkujúce Holandsko. K nim pribudne ešte desať postupujúcich z II. fázy kvalifikácie, čím bude známa európska šestnástka kvalifikovaných (6 priamo a 10 z kvalifikácie) z celkovo 32 účastníkov MS.

Priamy prenos zo žrebu bude možné sledovať približne od 13.45 h (po skončení tlačovej konferencie) na linku: https://youtu.be/iXXwBkmXYJI

Nasadenie tímov pred žrebom II. fázy (play-off) kvalifikácie o postup na MS 2023 v Dánsku, Nórsku a Švédsku (prvé zápasy 7./8. apríla – odvety 11./12. 4. 2023):
1. kôš: Chorvátsko, Španielsko, Nemecko, Maďarsko, Severné Macedónsko, Poľsko, Rumunsko, Slovinsko, Srbsko, Švajčiarsko
2. kôš: Česko, Rakúsko, Slovensko, Island, Turecko, Ukrajina, Portugalsko, Grécko, Taliansko, Kosovo

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022