Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Chorvátsko ani dobré, ani zlé, ale Slovenky cítia šancu

Slovenská hádzanárska reprezentácia žien v sobotu popoludní spoznala svojho súpera v II. fáze kvalifikácie MS 2023. Zverenky hlavného kouča Jorgeho Dueňasa sa v aprílovom dvojzápase (7. – 8. / 11. – 12. 4.) stretnú s Chorvátkami, ktoré na novembrových ME 2022 uzatvárali prvú desiatku konečného poradia.

„Chorvátsko ako súpera beriem ako zlatú strednú cestu. Samozrejme, v prvom koši boli aj papierovo lepší a zároveň aj o niečo slabší súperi, ale pred žrebom som ani raz nevyslovila konkrétne družstvo, ktoré by som si želala. Dostali sme veľmi bojovného a zo stránky kvality silného protivníka. Napriek tomu verím, že 120-percentnou koncentráciou, bojovnosťou a nie v poslednom rade tímovosťou sa dá vyhrať nad každým družstvom,“ tvrdí ľavoruká kanonierka Barbora Lancz z maďarského Mosonmagyaróváru.

Slovenky museli na meno svojho súpera čakať až do konca žrebovania v slovinskej Ľubľane, kedže s Chorvátkami ich vytiahli z osudia až ako poslednú desiatu dvojicu. „Žreb som sledovala. Bolo to napínavé, do poslednej chvíle som dúfala, že nám pridelia Severné Macedónsko, ale z môjho pohľadu je pre nás Chorvátsko jednou z tých lepších možností. Pre mňa osobne je to určite atraktívnejší súper ako napríklad Maďarky alebo Španielky, s ktorými sme sa stretávali za posledné roky často. Šanca na postup je tu vždy. Verím, že ak podáme maximálne koncentrovaný bojovný výkon, tak by sa to mohlo podariť,“ ponúkla svoj optimistický pohľad na výsledok žrebu II. fázy kvalifikácie Karin Bujnochová. Spojka poľského MKS Zaglebie Lubin zároveň prezradila, komu sa chcela v play-off radšej vyhnúť. „Ja osobne som si neželala Maďarky, Nemky, Španielky a Poľky.“

Podobný názor ako spoluhráčky z národného tímu zdieľa aj ďalšia spojka Adriána Holejová. „Mohlo to dopadnúť o trošku lepšie, ale zase to mohlo byť aj horšie. Želala by som si viac asi Severné Macedónsko, ale myslím si, že ak sa dobre pripravíme a najmä nastavíme, tak sa pokúsime zdolať aj Chorvátsko. Z môjho pohľadu je dobré, že sme nedostali niekoho zo špičkových európskych tímov ako Španielsko či Nemecko,“ uviedla pre slovakhandball.sk hráčka francúzskeho OGC Nice Côte d’Azur Handball.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022