Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Dueňas nominoval na prípravu i kvalifikáciu MS

Hádzanárky Slovenska čaká na prelome októbra a novembra nabitý program. Zídu sa už najbližší pondelok (24. 10.) popoludní v bratislavskom hoteli Premium pred začiatkom záverečnej prípravy na I. fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2023, v ktorej sa stretnú v dvojzápase s Lotyšskom. Jej súčasťou budú aj dve medzištátne stretnutia s Čiernou Horou. Hlavný kouč reprezentácie žien SR Jorge Dueňas oznámil nomináciu na najbližšiu akciu národného tímu. V kádri je 18 hráčok, z toho osem legionárok. V porovnaní so septembrovým zrazom a prípravným duelmi s Ukrajinou chýba kvarteto Bella Oláhová (Dunajská Streda), Natalia Dmytrenková, Alena Dvorščáková (obe Iuventa Michalovce) a Simona Szarková (Kisvárda). Naopak, pozvánku dostali brankárka Viktória Voržáčková a krídelníčka Lenka Ratvajská z HK Slovan Duslo Šaľa, ktorý má takisto ako MŠK Iuventa Michalovce vďaka štyrom povolaným hráčkam najpočetnejšie zastúpenie.

Slovenky sa pred kvalifikáciou otestujú dvakrát v Podgorici s Čiernohorkami, hrať by sa malo v piatok 28. a v sobotu 29. októbra so začiatkom od 18.00 h. Potom v stredu 2. novembra privítajú od 19.00 h v Šali v prvom zápase kvalifikácie Lotyšky, odvetu v boji o MS odohrajú v nedeľu od 14.10 h v meste Valmiera.

Fanúšikovia hádzanej si môžu vstupenky na domáci kvalifikačný súboj v šalianskej Mestskej športovej hale zakúpiť prostredníctvom siete Ticketportal.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na dva medzištátne stretnutia proti Čiernej Hore (28. a 29. 10.) a dvojzápas I. fázy kvalifikácie MS 2023 proti Lotyšsku (2. a 6. 11. 2022):
brankárky: Viktória Oguntoyová (Dunaújvárosi Kohász KA/Maď.), Soňa Furgaláková, Viktória Voržáčková (obe HK Slovan Duslo Šaľa),
pivotka: Viktória Györiová (Szombathelyi KKA/Maď.), Nikoleta Trúnková (Kisvárdai KC/Maď.), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Lenka Ratvajská (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (MKS Zaglebie Lubin/Poľ.), Vladimíra Bajčiová (Jomi PDO Salerno ASD/Tal.), Adriána Holejová (OGC Nice Côte d’Azur Handball/Fr.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Erika Rajnohová, Natália Némethová (obe HC DAC Dunajská Streda), Olívia Ščípová (HK Slovan Duslo Šaľa).

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH / Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022