Načítavanie údajov ...

Repre ženy: K dispozícii nebude ani Rebičová, pozvánku dostala Dulinová

S blížiacim sa nedeľňajším zrazom slovenskej hádzanárskej reprezentácie žien pribúdajú zmeny v kádri trénera Pavla Streichera, ktorý na úvodné zápasy II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore nebude mať k dispozícii ani Mariannu Rebičovú. Dvadsaťosemročná ľavá spojka MŠK Iuventa Michalovce totiž nie je zdravotne fit. Kormidelník SR namiesto Rebičovej donominoval spomedzi náhradníčok jej klubovú spoluhráčku – pivotku Valériu Dulinovú.

Slovenky čakajú na budúci týždeň prvé dve stretnutia v 5. kvalifikačnej skupine proti Španielsku (Antequera, 6. 10. o 20.45 h) a doma proti Maďarsku (Topoľčany, 10. 10. o 17.30 h). Už predtým vypadla z nominácie pivotka HC DAC Dunajská Streda Kristína Pastorková, navyše mimo hry je aj zranená trojica jej spoluhráčok – Viktória Oguntoyová, Erika Rajnohová a Natália Némethová.

Zraz slovenských hádzanárok je v nedeľu 3. októbra popoludní v bratislavskom Premium Business Hotel. Do Španielska odcestujú v utorok 5. 10.

Aktualizovaná nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na 1. a 2. kolo II. fázy kvalifikácie ME 2022 (6. 10. proti Španielsku a 10. 10. proti Maďarsku):
brankárky: Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Alexandra Ivanicja (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.)
pivotka: Nikoleta Trúnková, Valéria Dulinová (obe MŠK Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Siófok KC/Maď.), Anette Emma Hudáková (Alba Fehérvár KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová (obe MŠK Iuventa Michalovce), Boglárka Bízik (HC DAC Dunajská Streda)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: iuventa-zhk.sk/Peter Brendza

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022