Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Na MS bez Pastorkovej, do prípravy v Púchove s 20-členným kádrom

Od utorka je známa 20-členná nominácia hádzanárok Slovenska na záverečnú prípravu pred účasťou na 25. majstrovstvách sveta žien v Španielsku. Pôvodne mal hlavný kouč Pavol Streicher zúžiť širší 25-členný menoslov na 18 hráčok, ale zdravotný stav viacerých hráčok – vracajúcich sa po zraneniach alebo snažiacich sa z nich dostať – ho prinútil pozvať do Púchova na trojdňovú prípravu o dve hráčky viac. „Svoju rolu zohrali najmä zdravotné aspekty, keďže máme viacero hráčok, pri ktorých budeme musieť pri určovaní konečnej nominácie zvažovať stav ich pripravenosti,“ vysvetlil P. Streicher.

Ten po stredajšom tréningu oznámi zloženie 18-členného kádra, ktorý odcestuje vo štvrtok do Španielska najskôr na medzinárodný turnaj štyroch krajín (Španielsko, Nemecko, Poľsko, Slovensko) v Madride (26. – 28. 11.) a potom už samotný svetový šampionát (1. – 19. 12. 2021), ktorého základnú E-skupinu s výbermi Nemecka, Maďarska a Česka absolvujú Slovenky v Llírii.

Zo zloženia nominácie do Púchova vyplýva, že po už známej absencii Veroniky Habánkovej budú MS 2021 aj bez dunajskostredskej pivotky Kristíny Pastorkovej, ktorá nestihne byť včas fit, aby mohla pomôcť družstvu v Španielsku. Naopak, nádej na štart na šampionáte zatiaľ majú Viktória Oguntoyová, Erika Rajnohová i Natália Némethová, ktoré už v drese HC DAC Dunajská Streda zasiahli aj do zápasového diania, ako aj Simona Szarková (Siófok) zotavujúca sa z atroskopického zákroku kolena.

V pozícii náhradníčok zostali zo širšieho kádra mladé Monika Pénzes, Lenka Ratvajská, Petra Škoricová a Alena Dvorščáková.

Slovenky sa zídu v pondelok 22. novembra v púchovskom Alexandra šport hoteli.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na novembrové sústredenie v Púchove pred majstrovstvami sveta v Španielsku:
brankárky: Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Alexandra Ivanicja (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.), Viktória Oguntoyová (HC DAC Dunajská Streda), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotka: Nikoleta Trúnková, Valéria Dulinová (obe MŠK Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Siófok KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Anette Emma Hudáková, Boglárka Bízik, Erika Rajnohová, Natália Némethová (všetky HC DAC Dunajská Streda)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022